[ATR] Aktualności Valtra

Rolbud Pędziwiatr o plusach z subdilerstwa

Data publikacji:

Organizująca swoją działalności na naszym rynku firma Agravis Technik Polska - diler marek Fendt i Valtra, postawiła na współpracę z doskonale znającymi rynek lokalny partnerami biznesowymi. Jednym z nich jest mocno osadzona w środowisku lokalnym firma Rolbud Pędziwiatr, z Głuchowa w woj. łódzkim, z której właścicielem Adamem Pędziwiatrem rozmawia Grzegorz Antosik.

Na początek, proszę przedstawić czytelnikom atr express siebie oraz prowadzoną przez Pana firmę.
Jestem rolnikiem z urodzenia i wykształcenia. Obecnie mam gospodarstwo o powierzchni około 200 ha, a że jest sprofilowane wyłącznie pod uprawę zbóż, kukurydzy i roślin motylkowych, mogłem przed kilkunastu laty zająć się tym co mnie interesuje - czyli sprzedażą maszyn rolniczych. Firmę założyłem w 2007 r., dokładnie dzień po Walentynkach i niedługo później zacząłem sprzedaż maszyn marki Gregoire-Besson, do której z czasem dołączały kolejne - Valtra, Krone czy Amazone, a także sprawdzeni krajowi dostawcy, jak np. Agro-Masz czy Staltech. Obszar działania różni się w zależności od konkretnej marki, ale w dużym uproszeniu można powiedzieć, że firma Rolbud Pędziwiatr prowadzi sprzedaż w około 30 powiatach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wiadomo, że rolnictwo w tym regionie Polski jest bardzo zróżnicowane - są gospodarstwa hodowlane, uprawowe, warzywnicze czy sadownicy, co rzecz jasna wymusza odpowiednie skonstruowanie naszej oferty.

Czyli w zasadzie od początku podstawowym brandem w ofercie firmy Rolbud jest Valtra. Jak układa się współpraca z tą marką należącą do koncernu AGCO?
Powiem krótko - bardzo dobrze. Ciągniki Valtra to produkt z wysokiej półki. Jeśli chodzi o parametry, są to głównie ciągniki ciężkie, które trzeba pokazać rolnikom w warunkach polowych. Ich atutem są bardzo dobre jednostki napędowe, a także duży wybór skrzyni biegów czy hydrauliki. Zresztą Valtra to ciągnik budowany typowo pod klienta, łącznie z takimi detalami jak kolor i marka ogumienia. Oczywiście nie to jest najważniejsze, gdyż rolnicy przede wszystkim zwracają uwagę na walory użytkowe. Doradzamy jednak, aby te zakupy były przeprowadzane z głową,. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.