Aktualności

Rekordowy rok dla Pöttinger

Data publikacji:

Obrót firmy Pöttinger wzrósł o 8,0% w roku budżetowym 2018/2019, osiągając 382 miliony euro.

Austriacka firma rodzinna cieszyła się dużym wzrostem dzięki kultywatorom, prasom i maszynom do użytków zielonych. Sprzedaż tych ostatnich wzrosła o 9% i stanowi 69% całkowitego obrotu. Sprzedaż kultywatorów i siewników stanowiła pozostałe 31% (+ 5%).

Ponad 60% całkowitego obrotu osiągnięto w Niemczech, Francji, Austrii, Polsce, Czechach i Szwajcarii. Rynek wewnętrzny pozostaje silny (10%), a Niemcy (20%) i Francja (16%) są największymi i najważniejszymi jednolitymi rynkami.

Pottinger nadal inwestuje w swoje zakłady produkcyjne, a duże projekty zostały niedawno zakończone w siewniku w Bernburgu (Niemcy) i centrum kompetencyjnym w uprawach Vodnany (Republika Czeska). Przebudowa hal montażowych w Grieskirchen (Austria) jest na ukończeniu.

Patrząc w przyszłość, prace nad nową prasą do belowania i dużą zgrabiarką rozpoczną się na początku przyszłego roku w St. Georgen. Pierwsze maszyny zostaną wyprodukowane na początku 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.