[ATR] Aktualności Krone

Rekordowe wyniki finansowe Krone.

Data publikacji:

W minionym roku obrachunkowym 2018/2019 Grupa Krone osiągnęła nowy rekord obrotów w wysokości 2,24 mld euro. Dla porównania w roku poprzednim 2017/2018 przychody ze sprzedaży wyniosły 2,1 mld euro.

W zakresie obrotów wygenerowanych na rodzimym rynku niemieckim odnotowano wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 109,8 mln euro (18,8%) do 692,7 mln euro. 71,4% obrotu przypadało na pojazdy użytkowe, a 28,3% wypracowano w segmencie maszyn rolniczych.
Sprzedaż na rynkach poza granicami Niemiec wyniosła 1,547 mld euro i była na równi z rokiem poprzednim. Prawie 67,5% tego eksportu pochodziło ze sprzedaży pojazdów użytkowych, a 32,5% z działu maszyn rolniczych. W związku z tym międzynarodowa działalność grupy stanowi 69,1% całkowitej sprzedaży i była nieco niższa niż rok wcześniej (72,7%).

Wzrost liczby zatrudnionych

Liczba zatrudnionych w Krone w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ok. 400 pracowników i wynosiła 5292 osób. Wśród nich odnotowano średnio 270 praktykantów (w roku poprzednim 278). Wzrost liczby stałych pracowników wynika z rozbudowy działalności i rozwoju własnej sieci dystrybucji. W segmencie pojazdów użytkowych liczba pracowników wynosiła 2997, w dziale maszyn rolniczych 2109, kolejnych 186 działało w międzyzakładowym holdingu.

Inwestycja w przyszły rozwój

Łączne inwestycje Grupy Krone w minionym roku obrotowym wyniosły 116,5 mln euro, z czego 78,1 mln euro wydano na środki trwałe, 27,8 mln euro na wartości niematerialne i 10,6 mln euro na aktywa finansowe. Największą inwestycją był zakład w Herzlake, natomiast inne dotyczyły budowy nowego centrum walidacyjnego Future Lab w Lingen oraz przejęcia grupy Knapen. – Gospodarka została zakwestionowana przez ogólną sytuację polityczną i wydarzenia, takie jak Brexit i konflikt handlowy między USA a Chinami. Ponadto w kilku regionach panowały trudne warunki pogodowe - przedłużające się okresy suszy lub obfite opady deszczu. W związku z tymi wyzwaniami jesteśmy bardzo wdzięczni, że wielu klientów zdecydowało się zainwestować w maszyny rolnicze, przyczepy lub osie Krone. Widzimy wiele możliwości przyszłego rozwoju, ponieważ dostarczamy rozwiązania problemów, jakie stawiają megatrendy, takie jak szybko rosnąca globalna populacja. Oczekuje się, że populacja Ziemi osiągnie 10 mld do 2050 r. Wszyscy ludzie muszą być karmieni i do tego potrzebujemy najnowocześniejszych, wydajnych systemów rolniczych – powiedział zadowolony z wyników firmy w roku finansowym 2018/2019 Bernard Krone, partner zarządzający Krone Group.

Dział maszyn rolniczych

W ubiegłym roku obrotowym firma napotkała częściowo trudne warunki pogodowe, polityczne i gospodarcze. Grupa Krone w sektorze inżynierii rolnej w roku obrachunkowym 2018/2019 odnotowała całkowity obrót w wysokości 698,1 mln euro, co stanowi wzrost o 8,9% w stosunku do roku poprzedniego. Najsilniejszym rynkiem były Niemcy z udziałem procentowym na poziomie 28% (poprzednio 29,5%), rynki zachodnioeuropejskie stanowiły łącznie 35,6% (poprzednio 35,1%): Europa Wschodnia 8,9% (poprzednio 11,4%), Ameryka Północna 15,8% (poprzednio 11,9%), a pozostałe kraje 11,7% (poprzednio 12,1%).
Firma konsekwentnie kontynuowała strategiczne poszerzenie linii produktów oraz modernizację istniejących modeli. Kluczowymi produktami w minionym roku obrotowym były nowe prasy zwijające VariPack i Comprima Plus, zgrabiarka Swadro TC 1370 oraz nowe kosiarki m.in. EasyCut F 400 CV. Krone nadal rozwijał rozwiązania w zakresie digitalizacji/zarządzania danymi i przedstawił wiele nowych i innowacyjnych funkcji maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.