[ATR] Aktualności Rolmar

Rekordowe obroty Rolmar

Data publikacji:
Rekordowe obroty Rolmar

Firma Rolmar bez wątpienia zaliczy rok 2022 do udanych. Pokazuje to doskonale, iż kondycja rynku części zamiennych jest nadal dobra, choć ze względu na szereg czynników zewnętrznych nie należy do łatwych.

Rok 2022 pod kątem obrotów był rekordowy w naszej działalności. Na biznes należy jednak spojrzeć znacznie szerzej. Osiągniecie wysokiej sprzedaży tylko w pewnym stopniu wynikało z podwyżek cen produktów, w większym zakresie było to indywidualne dopasowanie oferty do polskich i europejskich klientów.

Dodatkowym wyzwaniem, które spędza nam sen z powiek, była i jest dynamiczna zmiana asortymentu. Stary, wysłużony sprzęt pracuje coraz mniej, a produkowanie części zamiennych do nowych maszyn wiąże się z dużymi inwestycjami. Rotacja na częściach do nowoczesnych maszyn jest niewielka, jedynie wąska grupa polskich sklepów z częściami oferuje ten asortyment rolnikom. Na szczęście portfolio naszych klientów to również dilerzy nowych maszyn, producenci maszyn gotowych oraz klienci zagraniczni - wskazuje Paweł Myć, prezes zarządu firmy Rolmar.

Firmom z branży bez wątpienia dają się we znaki rozerwane łańcuchy dostaw skutkujące problemami z zaopatrzeniem.

– Zerwanie łańcucha dostaw było znacznie bardziej odczuwalne w czasie pandemii. Od tego momentu zrewidowaliśmy portfel poddostawców. Ten pełen wyzwań czas bardzo mocno uwydatnił problemy z procesami szeroko pojętego zarządzania u naszych kooperantów. Na bieżąco rezygnujemy z tych, którzy nie potrafią dostosować się do nowych realiów. Aby unikać zbędnego ryzyka, zwiększyliśmy bufory w magazynie centralnym oraz w magazynach naszych fabryk

– zwraca uwagę Paweł Myć.

– Rok 2022 był dla nas trudny pod kątem finansowania całej działalności. Aby zachować dostępność towaru i utrzymać możliwie rozsądne ceny, zaangażowaliśmy cały kapitał obrotowy – dodaje.

Czego zatem z perspektywy firmy Rolmar można się spodziewać w 2023 r.? – Jeżeli agresja Rosji nie przybierze na sile, a konflikt zbrojny ograniczy się do Ukrainy lub mam nadzieję zostanie zakończony, nie obawiamy się spadku sprzedaży. Wysokie ceny nowych maszyn raczej będą skłaniały rolników do zadbania o sprzęt, którym dysponują, a tym samym do wymiany części eksploatacyjnych. Co więcej, jeżeli rolnicy będą mieli problem z zakupem części oryginalnych, zakładam, że coraz chętniej będą sięgać po wysokiej jakości alternatywę np. w marce Waryński. Produkty naszej flagowej marki Waryński tworzymy w klasie oryginałów, są wyraźnie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, co ważne - wybiera je ponad 100 tys. rolników w Polsce i Europie – kwituje Paweł Myć.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.