Na rynku dostępna jest szeroka oferta wielu różnych narzędzi, przystosowanych do wszystkich powszechnie stosowanych grup maszyn. Głównym argumentem przemawiającym na korzyść zakupu są dłuższe okresy żywotności. Wartości podawane przez producentów mają zastosowanie jednak wyłącznie warunkowo, ponieważ ważną rolę odgrywa wiele czynników, które mogą w ogromnym stopniu różnić się między sobą, w zależności od wykonywanej pracy czy pola.
Z racji długiej, zakładanej użytecznej żywotności cena takich elementów roboczych jest często wielokrotnie wyższa niż w przypadku standardowego wyposażenia stosowanych współcześnie maszyn. Opłaca się zatem dokładnie upewnić, czy zakup ma sens w przypadku danego gospodarstwa. W ramach kalkulacji nie należy jednak uwzględniać wyłącznie ceny w odniesieniu do okresu żywotności podawanego przez producenta. Często nieprzewidywalnym czynnikiem są dodatkowe nakłady czasu i pracy, niezbędne w celu umożliwienia ich wymiany. W niektórych gospodarstwach redlice są wymieniane niemal codziennie. A każda minuta poświęcana na wymianę redlic to minuta przestoju. Jeżeli w danym gospodarstwie wymiana wymaga również dojazdu, dodatkowo należy liczyć się ze zużyciem paliwa.
Często klient może dokonać wyboru między najróżniejszymi materiałami, powłokami i metodami obróbki. W takiej sytuacji można często utracić prawidłowy ogląd sytuacji, jak również stracić pieniądze...