[ATR] Gospodarka i rolnictwo Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Razem napędzamy polskie rolnictwo - umowa podpisana w Jasionce

Data publikacji:

Grupa ORLEN będzie współpracować z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas pierwszego dnia Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce, spółki z Grupy ORLEN oficjalnie zainaugurowały współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Patronat nad projektem „Razem napędzamy polskie rolnictwo” objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Deklarację współpracy z KOWR w imieniu Grupy ORLEN podpisał Łukasz Hołubowski, prezes spółki ORLEN Paliwa.

Współpraca ma dotyczyć spółek: ORLEN Paliwa, (sprzedaż paliw płynnych i LPG), IKS Solino (sól paszowa, tabletki solne do uzdatniania wody), ORLEN Oil (oleje, smary oraz karty flotowe PKN ORLEN), Anwil ( nawozy azotowe).

Z satysfakcją odnoszę się do nawiązania takiej współpracy. We współczesnym świecie, w tym także dla rolnictwa ogromne znaczenie mają paliwa. Produkcja rolna nie może się bez nich obejść i my jako rząd przywiązujemy do tego dużą wagę. W tym roku w budżecie państwa zabezpieczyliśmy 1,2 mld złotych na zwrot części akcyzy zawartej w cenie paliwa zużywanego do produkcji rolnej – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Grupa ORLEN dostrzega duży potencjał polskiego rolnictwa, które dynamicznie się rozwija. Zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Ważną rolę w tym projekcie odgrywają paliwa, które chcemy sprzedawać rolnikom na atrakcyjnych warunkach. Liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści wszystkim stronom. Producenci rolni będą mieli możliwość tańszych zakupów w hurcie, a bezpośrednie dostawy paliw ORLEN zagwarantują wysoką jakość i jednocześnie ograniczą szarą strefę, co przełoży się na większe wpływy do budżetu Państwa – podkreśla Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN S.A.

Źródło:PKN Orlen

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.