[ATR] Technika Rauch

Rauch - Axis nowej generacji

Data publikacji:

Kolejna generacja rozsiewaczy nawozów z serii Axis firmy Rauch wyznacza nowe standardy w zakresie obniżania kosztów nawożenia, precyzji wysiewu czy komfortu obsługi. Wśród zmian zwraca uwagę odnowiony design, większa ładowność i wyjątkowe możliwości innowacyjnego systemem EMC-2, umożliwiającego automatyczną regulacje dawki wysiewu, oraz systemu VariSpread pozwalającego zmieniać szerokość roboczą.

Nową generację rozsiewaczy Rauch tworzą modele o szerokości roboczej od 12 do nawet 50 m – Axis 30.2 i 50.2, do których dołączył nowy, kompaktowy Axis 20.2 z mechanicznym napędem tarcz. Konstrukcja wszystkich maszyn została wzmocniona, dzięki czemu ich ładowność wzrosła o 200 kg. Mały Axis 20.2 zaskakuje ładownością wynoszącą 2,3 t, przy pojemności zbiornika 1000 l. Na dwa większe modele można wrzucić 3,2 oraz 4,2 t, oba mają też większe o 200 l zbiorniki, mieszczące teraz 1400 i 2200 l.
            Posługując się terminalem sterującym Rauch CCI-100 ISOBUS, certyfikowanym przez AEF (organizacja producentów maszyn wspierająca rozwój technologii ISO w branży rolniczej), sterowanie rozsiewaczem jest wyjątkowo proste. Dzięki seryjnie wbudowanym tabelom wysiewu, operator musi jedynie wybrać w terminalu nazwę nawozu i szerokość roboczą.
            Nowe rozsiewacze Axis .2 spełniają wszystkie wymagania ustawy o nawożeniu dla każdego wysiewu – normalnego, granicznego, późnego dokarmiania. Bezpieczeństwo na drodze, ale i nowoczesny design także były istotne, dlatego maszyny wyposażono w dobrze widoczne atrakcyjne oświetlenie LED i mocno odblaskowe tablice ostrzegawcze.

Dawka automatyczna

Rozsiewacze Axis H EMC (+W) z hydraulicznym napędem tarcz wysiewających mają w standardzie unikatowy system pomiaru EMC-2 nowej generacji, który automatycznie mierzy przepływ nawozu z wykorzystaniem najnowocześniejszych bezdotykowych czujników magnetostrykcyjnych (sensory do pomiaru przemieszczeń liniowych z wielką dokładnością). Dzięki wprowadzeniu nowego elektronicznego systemu pomiaru przepływu masy, automatyczne dozowanie nawozu stało się jeszcze łatwiejsze i dokładniejsze. W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań z wagą, których działanie nie jest dokładne w pagórkowatym terenie, EMC-2 działa precyzyjnie w każdych warunkach oraz na bieżąco kontroluje i reguluje ilość podawanego nawozu oddzielnie na lewą i prawą tarczę, co pozwala zachować założoną dawkę na ha.

Zmienna szerokość

Wszystkie rozsiewacze Axis .2 z elektronicznym terminalem Quantron-A są teraz wyposażane w system zmiennej szerokości roboczej VariSpread V4 lub V8, który umożliwia precyzyjne nawożenie na polach o nieregularnych kształtach. System pozwala jednym przyciskiem wyłączać i włączać wysiew po kolei w czterech lub ośmiu wirtualnych sekcjach, na jakie dzielona jest szerokość robocza. W innowacyjnych rozsiewaczach Axis w wersji  ISOBUS jest to jeszcze bardziej zaawansowany system VariSpread dynamic, w którym sekcje zewnętrzne sterowane są niezależnie. Wyłączanie sekcji może się odbywać od zewnętrznej prawej sekcji do zewnętrznej lewej sekcji i odwrotnie. Pozwala to na prawidłowy wysiew nawozu na polach w kształcie klina, co do tej pory było utrudnione. Przy pomocy sterowania GPS przełączanie sekcji może odbywać się też automatycznie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.