Gospodarka i rolnictwo

Rada UE. Prezydencja Hiszpanii

Data publikacji:

Hiszpania objęła prezydencję w Radzie UE. Ambicją premiera Pedro Sancheza jest m.in. promowanie w tym czasie otwarcia negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE. Oprócz tego ponad 50-stronicowy Program Prezydencji Hiszpanii w Radzie UE wyznacza cele środowiskowe, gospodarcze, dotyczące wolności informacji i ochrony kobiet.

    Rada UE. Prezydencja Hiszpanii

Wśród istotnych propozycji prezydencji Hiszpanii na następne 6 miesięcy wymienić należy zakończenie negocjacji z PE w sprawie ochrony środowiska, odzyskiwania lub konfiskaty mienia, walki z przemocą wobec kobiet i przemocą domową oraz zwalczania handlu ludźmi.

Kolejne priorytety to sfinalizowanie negocjacji dotyczących odbudowania ekosystemów w ramach tzw. zielonej transformacji, zakończenie reformy rynku energii elektrycznej oraz przyspieszenie wdrażania energii ze źródeł odnawialnych w celu poprawienia konkurencyjności europejskiego przemysłu. Hiszpania chce położyć podwaliny pod przyszły wspólnotowy rynek wodoru.
W obszarze rolnictwa zmierza do wszczęcia rozmów na temat wniosku legislacyjnego dotyczącego dobrostanu zwierząt, w tym przestrzeni życiowej zwierząt gospodarskich i ich transportu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.