[ATR] Nowości

Quicke - Seria Q ze wsparciem

Data publikacji:

Firma Quicke wprowadziła nowe profesjonalne ładowacze czołowe z serii Q, znacznie ulepszone w stosunku do poprzednich modeli QD. Ładowacze zwracają uwagę nie tylko atrakcyjnym designem, zapewniającym znakomitą widoczność na osprzęt, czy solidną konstrukcją, lecz także szeregiem nowoczesnych rozwiązań, z innowacyjnym systemem wsparcia operatora Q-companion na czele.

Seria Q obejmuje kilkanaście modeli z samopoziomowaniem i bez niego (4 ładowacze), oferujących wysokość podnoszenia od 3,55 do 4,96 m (w punkcie obrotu osprzętu) oraz udźwig od 1,25 do 2,59 t (do pełnej wysokości), przeznaczonych do ciągników o mocy od 60-100 do 140-280 KM i masie maksymalnej od 4 do 9 ton. Nowe ładowacze są kompatybilne z systemem ram oraz złączy hydraulicznych stosowanym przez Quicke od roku 2005, co ułatwi ewentualną wymianę posiadanego ładowacza na nowy model.
Dopracowane detale
Producent określa ładowacze Q mianem najmocniejszych konstrukcji na świecie. Ma to swoje uzasadnienie w podzespołach, wśród których są wyjątkowo solidne elementy odlewane oraz kute, zastosowane w miejscach występowania największych sił. Zaprojektowane od nowa bliźniacze belki wysięgnika mają teraz inny, grubszy profil łukowy, wyjątkowo odporny na zginanie i skręcanie.

Producent zadbał także o detale, takie jak np. osłony sworzni, innowacyjny system amortyzacji SoftDrive, umieszczony bezpiecznie w belce poprzecznej, czy układ ryglowania osprzętu, które również zostały ulepszone. Nowe hydrauliczne ryglowanie Q-Lock umożliwia wymianę osprzętu bez opuszczania kabiny. Półautomatyczne rygle Click-On zapewniają przy tym tylko jeden, prawidłowy sposób zamocowania osprzętu. Z kolei dzięki złączu Selecto Fix jednym prostym ruchem można podłączyć hydraulikę osprzętu.

Precyzyjne poziomowanie Q-Link na równoległej ramie poprawia widoczność i ułatwia pracę z belami słomy czy paletami. Wyjątkowe rozwiązanie Q-level zapewnia natomiast optymalne kąty pracy, w tym większy kąt nabierania (58°) na niskiej wysokości (ok. 0,65-0,85 m), który ogranicza usypywanie się materiału z łyżki.
Dobry kompan
Największą nowością w serii Q jest kompleksowy cyfrowy system wsparcia operatora Q-companion, zapewniający efektywną i bezpieczną obsługę ładowacza, łączący monitoring położenia osprzętu (kąt nachylenia i wysokość), w tym położenia referencyjnego, masy ładunku (z dokładnością ±1%) oraz stanu konserwacji na jednym, jasnym 3,5-calowym wyświetlaczu.

Działający na zasadzie „plug-and-play”, bardzo prosty w użytkowaniu Q-companion obsługuje wszystkie systemy sterowania, zapamiętuje do 10 skalibrowanych rodzajów osprzętu, rejestruje cykle ładowania oraz wyniki ważenia, a także pozwala eksportować dane  przez złącze USB. Poza tym monitoruje potrzeby konserwacji, w oparciu o realne wykorzystanie ładowacza.

Dwa oddzielne wskaźniki informują, kiedy należy uzupełnić poziom smaru i sprawdzić sworznie.
Komfortowe i precyzyjne sterowanie ładowaczami Q zapewnia Loader Control System z elektrycznym dżojstikiem dostępnym w dwóch wersjach - ElectroDrive LCS Profesional i EasyDrive LCS, lub z jednodźwigniowym sterowaniem linkowym ErgoDrive LCS.
SS
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.