[ATR] Aktualności

Przystawki znad Bosforu od PawelecAgro 

Data publikacji:
Przystawki znad Bosforu od PawelecAgro 

Przystawki PWL to produkt flagowy firmy PawelecAgro.

PawelecAgro z siedzibą w Gorzycach działa na rynku od 2015 r. Firma specjalizuje się w imporcie i sprzedaży maszyn rolniczych z Turcji, a jej oferta obejmuje m.in. kombajny do fasoli, siewniki pneumatyczne oraz przystawki do kukurydzy i słonecznika. Import bezpośredni, organizacja i kontrola procesu od produkcji, aż po dostarczenie gotowej maszyny do odbiorcy, pozwalają nie tylko konkurować cenowo z innymi firmami, ale także zapewnić wysoką jakość produktów. 

Z nowości mamy przystawkę naszej własnej marki PWL. Wcześniej byliśmy importerem przystawek tureckich Elibolto, które nas czasami zaskakiwały różnymi problemami, mimo że dokonywaliśmy przeglądów. Materiałowo było w porządku, ale czasami wychodziły jakieś niuanse. Otworzyliśmy w Turcji kolejna fabrykę, gdzie pod naszą marką są produkowane przystawki PWL, to jest skrót od naszego nazwiska – wyjaśnia Marcin Pawelec, właściciel firmy.

Przystawki PWL to produkt flagowy firmy PawelecAgro, który może być montowany na każdym typie kombajnu poprzez prostą wymianę ramki montażowej. Dostępne są w postaci wersji zawierających od 4 do 8 rzędów na ramie sztywnej, 6- i 8-rzędowe zaś składane hydraulicznie.

Przystawki do kukurydzy serii PWL to maszyny zbudowane z myślą o prostocie budowy, o trwałości i niskich kosztach eksploatacyjnych. Nie są przy tym przeładowane nowościami technologicznymi, mają spełniać swoją funkcję z wysoką jakością cięcia na poziomie czołowych producentów, przy czym zastosowane rozwiązania technologiczne są bardzo proste. Wymienić tutaj można żeliwne korpusy przekładni, które są bardzo trwałe i wytrzymują uderzenia kamienia, i nagłe zatrzymanie maszyny. Są wyposażone w docinacze śmigłowe, może to być np. docinacz dwunożowy, optymalnie trzynożowy, gdzie elementy robocze są pokryte węglikiem wolframu na swoich krawędziach, co znacząco zwiększa żywotność tych elementów. Ogólnie całkowity koszt eksploatacyjny maszyny jest bardzo niski, który ogranicza się do wymiany noży, oleju w przekładniach i w łańcuchach po skoszeniu blisko tysiąca hektarów.

Rozdzielacze przystawki są wykonane z tworzywa sztucznego, a więc są lekkie, a jednocześnie trwałe. Zastosowane rotory są jednymi z najdłuższych na rynku, co determinuje prędkość ich pracy - im dłuższy rotor, tym szybciej może przystawka kosić. Podpory rotorów są potrójnie łożyskowane. Jest to znacznie trwalsze rozwiązanie, a jeśli łożysko się uszkodzi, to pozostałe dwa utrzymują osiowość rotorów. Podczas pracy to ma duże znaczenie, ponieważ nie trzeba w trakcie sezonu rozbierać rotora, żeby dalej pracować. Szczeliny robocze są regulowane hydraulicznie.

– Stworzyliśmy maszynę zgodną z naszą wizją, która spełnia identyczne funkcje i ma jakość cięcia jak konkurencja, ale jest to maszyna prosta, tania i bardzo trwała – twierdzi Marcin Pawelec.

Działalność firmy PawelecAgro jest wielotorowa. Rozwijany jest mocno kierunek przyrządów żniwnych nie tylko do kukurydzy, ale i do słonecznika, ponadto jest linia siewników Solmax. Jeżeli chodzi o przyrządy żniwne, to są tu również innowacyjne rozwiązania. Przystawki do słonecznika w większości na rynku występują bez docinaczy łodyg, docinacze firmy PawelecAgro są np. regulowane hydraulicznie, jest też umieszczony pod listwą tnącą rotor, który reguluje wysokość ciecia kapelusza słonecznika. Oprócz tego jest poziomy system cięcia łodyg roto-cut i klapa regulowana hydraulicznie, pozwalające na skuteczną pracę nawet przy nierównym łanie słonecznika. Przystawka do słonecznika PWL Speed Flow dostępna jest w szerokości roboczej od 4,1 do 13,1 m. Oferuje niski poziom straty nasion do 3%, do tego prędkość roboczą 12 km/h. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.