Aktualności

Przygotowania z EuroSkills trwają

Data publikacji:

Trwają intensywne przygotowania trójki laureatów ubiegłorocznej VII edycji konkursu Młody Mechanik na Medal do międzynarodowych zawodów EuroSkills w Austrii. Młodzi adepci odbywają kolejne szkolenie, takie jak z obsługi ciągnika Steyr Multi 4100 w zlokalizowanym we Wrześni oddziale firmy Agro-Rami, będącej dealerem marek Case IH oraz Steyr.

Po raz pierwszy w historii krajowe zmagania młodych mechaników, organizowane przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych, były również eliminacjami do udziału w międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych EuroSkills 2020. Trójka laureatów: Miłosz Augustyn, Piotr Bryszak i Marek Wiącek pod czujnym okiem eksperta dra inż. Mirosława Czechlowskiego z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotowuje się do startu w konkursie w kategorii serwis i naprawa maszyn ciężkich.

Pod koniec stycznia, w ramach nagrody w rywalizacji Młody Mechanik na Medal, zawodnicy odbyli czterodniowe szkolenie z maszyn marki Pöttinger (siewnika Aerosem 3002 ADD oraz prasoowijarki Impress 155 VC PRO) - partnera tegorocznego konkursu EuroSkills. We Wrześni młodzi mechanicy zostali zapoznani z obsługą oraz wstępną diagnostyką ciągnika Steyr Multi 4100. Szkolenie poprowadzili Sebastian Bawej oraz Zbigniew Grzelak z CNH Industrial. Poza tym laureaci co dwa tygodnie spotykają się na zajęciach z dr. inż. Mirosławem Czechlowskim w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

– Do tej pory odbyliśmy szkolenie z maszyn marki Pöttinger w Kisielicach i Grajewie oraz z pneumatycznego układu hamulcowego w Centrum Szkolenia Motoryzacji w Poznaniu. I jeszcze dużo przed nami – mówił podczas szkolenia we Wrześni laureat Piotr Bryszak z klasy drugiej Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w ZSP w Poznaniu. – Na każdym szkoleniu omawiamy zarówno podstawy, jak i szersze zagadnienia. Dużo się uczymy – dodał.

Niestety tylko jeden z trójki laureatów pojedzie we wrześniu do Grazu w Austrii, by wziąć udział w konkursie EuroSkills. Reprezentant Polski zostanie wybrany w maju br. EuroSkills to międzynarodowy konkurs odbywający się co dwa lata, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Jest odpowiednikiem konkursu WorldSkills, którego ostatnia edycja odbyła się w sierpniu 2019 roku w Kazaniu. To największe tego typu wydarzenia. Obu towarzyszą prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi nie tylko do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych, ale także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów. W konkursie EuroSkills biorą udział najbardziej utalentowani uczniowie, laureaci olimpiad i innych konkursów branżowych pomiędzy 18 – 25 rokiem życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.