[ATR] Technika EuroSkills

Przygotowania trwają

Data publikacji:

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała spore zamieszanie w kalendarzu zawodów EuroSkills 2020. Impreza, którą planowano na wrzesień tego roku - o czym informowaliśmy już na naszych łamach - odbędzie się w dniach 6-10 stycznia 2021 r. w austriackim Grazu. Pandemia przerwała również cykl treningów trójki laureatów ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Piotr Bryszak, Miłosz Augustyn oraz Marek Wiącek biorą udział w szkoleniach, aby ostatecznie jeden z nich, wyłoniony w wewnętrznych eliminacjach, mógł reprezentować Polskę w konkurencji „Technologia maszyn rolniczych i budowlanych”. Dodatkowym powodem przedłużającym przerwę w treningach były matura oraz egzaminy zawodowe, do których przystępowali w tym roku dwaj laureaci.
Jednak z początkiem lipca młodzi mechanicy mogli ponownie rozpocząć treningi i udali się do Gliwic, aby wziąć udział w szkoleniu pt. „Podstawy hydrauliki mobilnej w maszynach rolniczych i urządzeniach”. Szkolenie to organizowane jest przez firmę EMT-Systems. Program tego trzydniowego kursu obejmował budowę i zasady działania elementów hydrauliki siłowej stosowanej w maszynach mobilnych. Co ważne, kurs prowadzony był w ten sposób, że bezpośrednio po omówieniu zasady działania każdego z elementów następowało praktyczne zapoznanie się tym elementem na stanowisku umożliwiającym jego przetestowanie podczas pracy. Taka organizacja szkolenia umożliwia naturalne przejście od teorii do praktycznego zastosowania przyswojonej wiedzy, a jednocześnie gwarantuje równy podział czasu szkolenia pomiędzy część wykładową i praktyczną. Wart podkreślenia jest fakt, że wykorzystywane podczas szkoleń stanowiska dydaktyczne zostały zaprojektowane i wykonane przez pracowników firmy EMT-Systems.
Oprócz zapoznania się z elementami hydrauliki siłowej uczestnicy szkolenia mogli praktycznie zapoznać się z obsługą nowoczesnych urządzeń stosowanych w diagnostyce układów hydrostatycznych, czyli: rejestratorów ciśnień, natężenia przepływu oleju i prędkości obrotowych, jak również analizatora klasy czystości oleju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.