Nowości

Przydatne do koszenia

Data publikacji:

Firmy Sauter i Claas wspólnie opracowały hydraulicznie skrętne ramiona dolne kat. 2. Nowe rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza podczas pokonywania przez zestaw ciągnik + kosiarka zakrętów lub koszenia na stokach.

    kosiarka claas

Wdrożenie tego rozwiązania wpływa na zachowanie wyższej jakości paszy, szczególnie w przypadku ciągników o szerokich oponach i dużym rozstawie kół. Hydraulicznie przestawne tylne zespoły koszące są dostępne na rynku od kilku lat. Mogą one służyć m.in. do reagowania na zmiany szerokości cięcia podczas pokonywania zakrętów i koszenia na stokach. Analogicznie, hydraulicznie skrętne ramiona dolne ciągnika mogą być użyte do łatwego dostosowania się do zakrętów i zboczy.

Zdarza się jednak, że pas pozostawiony przez kosiarkę przednią podczas pokonywania zakrętów jest częściowo przejeżdżany przez koła ciągnika. Efektem tego jest m.in. to, że do paszy dostaje się więcej zanieczyszczeń. Zastosowanie rozwiązania firm Sauter i Claas sprawia, że przedni zespół koszący jest podczas jazdy na zakrętach aktywnie odchylany do wewnątrz. W ten sposób całkowicie eliminuje się niepożądane pasy i zakładki w zależności od kąta skrętu. Boczne przesunięcie kosiarki przedniej jest możliwe w zakresie 30 cm - zarówno w lewo, jak i w prawo.
Ponieważ zestaw nie wymaga żadnych zmian konstrukcyjnych w kosiarce przedniej, zarówno nowe jak i starsze kosiarki wszystkich typów nadają się do pracy z zestawem modernizacyjnym. Rozwiązanie to jest rekomendowane przez firmę Claas w Niemczech.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.