Przyczepy do transportu zielonki Fendt Tigo

Data publikacji:
Przyczepy do transportu zielonki Fendt Tigo

Przyczepy do transportu zielonki serii Tigo PR i XR firmy Fendt oferują dużą przestrzeń ładunkową, przy zachowaniu lekkiej i kompaktowej konstrukcji, do tego posiadają układ automatycznego załadunku z płynnie regulowanym ciśnieniem wstępnego zagęszczania, wydajny, zbierający układ roboczy oraz doskonałe właściwości jezdne. Mogą przy tym skutecznie pracować zarówno w charakterze przyczepy zbierającej lub do transportu zielonki i to bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Seria Tigo zawiera po 4 modele PR o pojemności od 31 do 41 m³ oraz XR o pojemności od 38 do 54 m³. Każda przyczepa wykonana jest w całości ze stali, a jej solidna nadbudowa jest wyposażona w słupki ustawione blisko siebie, przykręcone do ramy podwozia oraz profilu. Konstrukcja zapewnia więc wymaganą sztywność oraz stabilność zarówno podczas pracy na polu, jak i w czasie transportu drogowego.
Standardowe podwozie tandemowe Boogie bardzo dobrze reaguje na nierówności podłoża, a wysoki skok parabolicznych resorów zapewnia komfort podczas jazdy nawet z maksymalną dopuszczalną masą.

W wersjach XR dostępne jest podwozie w wersji z ramą zawieszenia hydropneumatycznego (HPN) typu tandem lub tridem, które w połączeniu z automatycznym poziomowaniem skrzyni zapewnia najwyższy komfort jazdy. Ale to nie wszystko. Podwozie HPN można podnosić i opuszczać, a przednia i tylna oś w wersjach tridem mogą być indywidualnie i w sposób aktywny kontrolowane przez układ kierowniczy osi. Standardowo dostępna funkcja Fendt FSC (Fendt Stability Control), ogranicza wychylenia w trakcie pokonywania zakrętów i utrzymuje część załadunkową równolegle do nachylenia, a funkcja Fendt Stability Control odpowiada za automatyczne poziomowanie. Prześwit przyczepy można łatwo regulować nawet do 80 cm.

Wydajny układ roboczy

Układ roboczy przyczepy Fendt Tigo charakteryzuje się dużą mocą i wydajnością. Wydłużony podbieracz wyposażony jest w 7 rzędów palców i ma szerokość 1,9 m (PR) lub 2,2 m (XR). W modelach XR standardowo posiada napęd hydrauliczny, w wersji PR jest to opcja. Mała średnica podbieracza pozwala osiągnąć wyższą prędkość obwodową zębów, decydującym elementem jest jednak współdziałanie podbieracza z rotorem, który zapewnia idealny przepływ materiału i najwyższą wydajność ładowania. Zastosowany rotor umożliwia wysoką jakość cięcia za sprawą niewielkich odstępów noży - zaledwie 3,5 mm i palców o szerokości 25 mm z powierzchniami styku Hardox. Regulacja długości cięcia odbywa się poprzez specjalną dźwignię. Przyczepę Tigo można także wyposażyć w zasilane za pomocą przewodów hydraulicznych urządzenie do ostrzenia noży - FlexSharp. Jest również system Trimatic, który chroni indywidualnie każdy nóż przed uszkodzeniem mechanicznym, a w przypadku uszkodzenia lub zużycia elementów roboczych innowacyjna konstrukcja układu umożliwia wymianę każdego z palców rotora osobno. 

VarioFill – innowacyjny system załadunku i wyładunku

VarioFill składa się z przechylanej w zakresie 80° przegrody oraz systemu automatycznego załadunku i rozładunku. Pomimo tego, że przyczepa Tigo jest krótsza o co najmniej 1 m w porównaniu do innych modeli w tej klasie, dodatkowa przestrzeń 6 m³ nad zespołem ładującym zapewnia jej większą pojemność, całkowicie zamknięta rama przegrody gwarantuje natomiast maksymalny poziom stabilności.

Regulacja 2-stopniowego układu automatycznego załadunku oraz ustawianie ciśnienia zgniatania materiału odbywa się w sposób płynny za pośrednictwem terminalu. Dzięki możliwości obniżenia przenośnika podłogowego o 250 mm, materiał nie musi być też wpychany pod górę do kanału wciągającego. Hydrauliczny, 2-stopniowy napęd przenośnika podłogowego modelu XR (opcja w modelu PR) może być dowolnie regulowany w zależności od materiału i masy. Bezstopniowa regulacja prędkości przesuwania pozwala na szybkie opróżnianie skrzyni z opcją do 25 m/min.

Łatwe sterowanie i ochrona struktury gleby

Przyczepami Tigo można sterować przy użyciu dżojstika Variotronic, do którego można dowolnie przypisać 10 funkcji lub poprzez terminal Varioterminal. Istnieje również możliwość skorzystania z funkcji zarządzania osprzętem ciągnika TIM (Tractor Implement Management) dla automatyzacji procesu przepływu pokosu w przyczepie.

Przyczepa sama reguluje wówczas prędkość jazdy ciągnika do obciążenia podbieracza i przystosowuje się na bieżąco do warunków, tak aby utrzymać stale jak najlepszą wydajność. W rozwiązaniu tym zastosowano czujnik prędkości, który na podstawie twardości pokosu wysyła odpowiednie informacje do zespołu momentu obrotowego i podbieracza.

Oprócz zapewniania wysokiej jakości paszy przyczepa Fendt Tigo dba również o ochronę gleby. W tym celu wyposażona jest w regulowane koła samonastawne odciążające podbieracz oraz rolkę podporową, która chroni podbieracz przed zagłębianiem się w podłoże.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.