[ATR] Aktualności Krone

Przychody Krone na poziomie 2,5 mld euro

Data publikacji:
Przychody Krone na poziomie 2,5 mld euro

Zarząd holdingu Krone Ole Klose, dr David Frink (przewodniczący) i dr. Stefan Binnewies.

W roku obrotowym 2021/2022 zakończonym 31 lipca 2022 r. grupa Krone osiągnęła - mimo utrzymujących się napięć okołorynkowych - przychody o wartości 2,5 mld euro, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do roku ubiegłego (2,2 mld euro). 

Przychody sektora pojazdów użytkowych wyniosły 1,7 mld euro, co odpowiada wzrostowi o 22,9% w stosunku do roku ubiegłego (1,374 mld euro). Również w sektorze maszyn rolniczych Krone ponownie odnotował wzrost o 14,7 mln euro. Oznacza to, że sprzedaż wyniosła 828,3 mln euro (w roku ubiegłym 813,6 mln euro). Sprzedaż na rynku niemieckim wzrosła tym samym w stosunku do roku ubiegłego o 139,9 mln euro (25,4%) i wyniosła 690,8 mln euro. W ten sposób grupa Krone osiągnęła 27,4% wartości swojej sprzedaży w Niemczech. Około 32,1% obrotu krajowego było udziałem sektora maszyn rolniczych, a 67% sektora pojazdów użytkowych. 

Ze względu na niespodziewany wzrost kosztów w zakresie zakupu materiałów i energii elektrycznej wynik koncernu nieco się obniżył. W roku obrotowym 2021/2022 zysk spadł nieznacznie - do 84,6 mln euro przed opodatkowaniem.

Liczba pracowników

Średnia liczba pracowników koncernu Krone na całym świecie (osoby zatrudnione na stałe) wzrosła w roku obrotowym 2021/2022 o 6,1% do 5680 osób (rok ubiegły - 5438). Wzrost liczby pracowników był uwarunkowany przede wszystkim rozwojem działalności gospodarczej. Jako firma rodzinna zarządzana przez właścicieli w czwartym pokoleniu, Krone - co warto podkreślić - konsekwentnie stawia na wysoki poziom zaangażowania i lojalności swoich pracowników.

Badania i rozwój

W ubiegłym roku obrotowym Krone zainwestowało duże sumy w badania i inwestycje. W sektorze maszyn rolniczych pracowano nad udoskonaleniem prasy kostkującej Krone BiG Pack i maszyny zbierającej Bale Collect. Punktem kulminacyjnym była prezentacja wspólnego projektu Combined Powers, wynik współpracy między Lemken a Krone. Opracowano autonomiczny ciągnik rolniczy, zdolny do wykonywania sześciu czynności w polu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.