Analiza obejmowała badania wartości odżywczych paszy oraz kontrolę zakonserwowania po 6 tygodniach i 8 miesiącach składowania. Wyniki wskazują na wyższość technologii wiązania folią, zwłaszcza w dłuższym okresie przechowywania.
Analiza wartości odżywczych paszy po 6 tygodniach nie wykazała znaczących różnic między obiema grupami bel. Jednak bele wiązane folią wykazywały niższą zawartość amoniaku (11%) w porównaniu do bel wiązanych siatką (13%). Z kolei po 8 miesiącach składowania bele wiązane folią wykazywały znacznie niższą zawartość kwasu masłowego (4,9 g/kg suchej masy) w porównaniu do bel wiązanych siatką (9,2 g/kg suchej masy). A tymczasem, im wyższa zawartość kwasu masłowego, tym gorzej przebiega proces konserwacji, co jest szczególnie widoczne w dłuższym okresie składowania balotów. Na lepsze przechowywanie balotów wpływa także redukcja ilości tlenu podczas procesu fermentacji, co wpływa na ograniczenie koniecznego w takim przypadku nakładu energii oraz suchej masy. Jest to możliwe dzięki owijaniu 3D, które polega na tym, iż na okrągłą część i ranty beli nakłada się proporcjonalnie więcej warstw folii niż na jej boki. Odbywa się to poprzez obracanie rolki folii o 1/4 obrotu podczas owijania beli, co skutkuje dodatkowym zabezpieczeniem newralgicznych części beli. Podczas owijania folia zostaje naciągnięta do 70%, przez co rozciąga się wokół beli niczym guma. Skutkuje to zaś wytłoczeniem dodatkowego tlenu.
Wróćmy jednak jeszcze na moment do nieco niższej zawartości amoniaku – udział tego związku chemicznego wskazuje bowiem na rozkład białka przez bakterie odpowiadające za konserwację. Dodajmy zaś do tego, iż bele wiązane folią wykazały zdecydowanie mniej miejsc występowania pleśni niż bele wiązane siatką. A na koniec jeszcze aspekt ekonomiczny – oszczędność jednej warstwy folii niweluje dodatkowe koszty wiązania folią. Jest to zasługa systemu Intelliwrap, dzięki któremu poprzez zmianę prędkości obrotowej beli podczas owijania można precyzyjnie kontrolować liczbę warstw folii (parzystą lub nieparzystą) potrzebnych do owinięcia beli. Odbywa się to w pełni automatycznie po wprowadzeniu na terminalu wymaganej liczby warstw folii.