Aktualności

Przegląd oferty Intertech w Kielcach

Data publikacji:

Podczas targów Agrotech w Kielcach firma Intertech zaprezentowała szeroką gamę swoich produktów zagregowanych z ciągnikami marki Farmtrac. Producent z Zambrowa zaprezentował ofertę z linii Loader oraz gamy maszyn zielonkowych czy uprawowych.

    Przegląd oferty Intertech w Kielcach

– Historia firmy rozpoczęła się w 2008 r., kiedy to za pieniądze zarobione podczas wyjazdu zagranicznego kupiliśmy pierwszy 90 arów działki, na której powstał pierwszy budynek. Na początku produkowaliśmy osprzęt do ładowaczy czołowych, ale w konsekwencji naszej ciężkiej pracy i wraz z zapotrzebowaniem rynku, rozszerzyliśmy ofertę również o ładowacze  oraz gamę maszyn zielonkowych i uprawowych. Było to bardzo dobra decyzja – dziś posiadamy ponad 1600 rodzajów konstrukcji wsporczych do różnych modeli ciągników, a zatrudniająca obecnie ok. 250 osób firma Intertech produkuje ponad 9000 maszyn rocznie, również w obszarze maszyn zielonkowych, uprawowych i komunalnych, gdzie widzimy duży potencjał do rozwoju – mówi Anna Jankowska, prezes zarządu Intertech.

Specjaliści od ładowaczy

Biorąc pod uwagę aktualny asortyment, InterTech pokazał bogaty zestaw ładowaczy czołowych.

– Spośród prezentowanych wysięgników należy wyszczególnić IT1600, czyli najpopularniejszy model w naszej ofercie, IT400, czyli nasz najmniejszy ładowacz oraz premierowy IT1800 Green Power. Cechą wyróżniającą IT1800 Green Power jest zmieniona konstrukcja na tle innych produktów z tej linii, co pozwoliło nam zmniejszyć jego wagę własną. Dla porównania, IT1600 ma nośność 1600 kg przy masie 590 kg, a IT1800 Green Power może unieść 1800 kg przy masie 487 kg. Dzięki temu środek ciężkości ciągnika zostaje przeniesiony z frontu na środek, co przekłada się m.in. na poprawę trwałości poszczególnych podzespołów i wydłużenia czasu eksploatacji płynów roboczych w ciągniku rolniczym – mówi Daniel Grygoruk, kierownik marketingu firmy Intertech. 

Warto dodać, że zespół konstruktorów InterTech aktywnie pracuje nad wdrożeniem inteligentnych rozwiązań bazujących na programowalnych ruchach, sensorach oraz systemach wizyjnych.

Największa zgrabiarka w ofercie

Producent zaprezentował również pozostałe linie produktowe, w tym największą maszynę zielonkową w ofercie - zgrabiarkę 2-karuzelową ZKD-800 o szerokości zgrabiania 6,8-7,8 m. Jej cechą charakterystyczną jest dokładne kopiowanie nierówności terenu - precyzyjne dostosowywanie się do ukształtowania terenu zapewnione jest przez koła podwozia karuzeli zgrabiarki. Maszyna o wydajności roboczej 8-9,5 ha/h wyposażona jest w tandemowy, 6-kołowy skrętny układ jezdny, hydrauliczną regulację szerokości roboczej i wysokości zgrabiania, regulowany ekran pokosu, niezależne unoszenie karuzeli za pomocą sterowników. Minimalna moc współpracującego ciągnika to 60 KM. 

 

To jednak nie wszystko, co InterTech zdecydował się promować podczas targów. 

– Na uwagę zasługuje również agregat talerzowy przedni, który zdobywa uznanie szczególnie na rynkach Beneluksu, a w ostatnim czasie zyskuje na popularności również w Polsce. Ten wszechstronny agregat znakomicie sprawdza się w procesie orki, umożliwiając kruszenie i rozdrabnianie brył – kwituje Daniel Grygoruk.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.