[ATR] Nowości Kuhnkosiarki rolnicze

Przednia kosiarka taśmowa Kuhn Merge Maxx 440 F 

Data publikacji:
Przednia kosiarka taśmowa Kuhn Merge Maxx 440 F 

Firma Kuhn rozszerza ofertę maszyn do zbioru pasz objętościowych, wprowadzając na rynek nowy przedni model zgrabiarki taśmowej Merge Maxx 440 F. Umożliwia ona zbiór paszy o jak najmniejszym poziomie zanieczyszczeń oraz obniżenie kosztów eksploatacji maszyn do zbioru. Mniej zanieczyszczeń i brak kamieni w paszy są pożądane przez użytkowników tych maszyn.

Model ten kierowany jest do różnych grup użytkowników. Jako uzupełnienie modeli Merge Maxx 760, 950 i 1090, zgrabiarka Merge Maxx 440 F jest zawieszana na przednim TUZ ciągnika i może pracować samodzielnie bądź w połączeniu z jednym z pozostałych modeli gamy, lub zgrabiarką karuzelową.

Jakość zbioru paszy

Model Merge Maxx 440 F jest wyposażony taśmę o szerokości około 1 m dla optymalnego transportu paszy i formowania bocznego wału zielonki. Centralna regulacja napięcia taśmy odbywa się bez użycia narzędzi. Szerokość robocza podbieracza - wynosząca 3 m - z podawaniem pokosu na odległość do ok. 1,4 m oferuje wszechstronność zastosowań, która sprawia, że seria zgrabiarek taśmowych Kuhn Merge Maxx jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla użytkowników. Przemieszczanie podebranego przez podbieracz materiału może odbywać się z jednej lub dwóch stron, co jest idealnym rozwiązaniem dla optymalnego formowania tylnego wału pokosu. Ma to istotny wpływ na przebieg zbioru. Jest to również dobre rozwiązanie do rozdzielania zbyt dużych wałów zielonki dla łatwiejszego suszenia.

Dzięki możliwości rozdziału paszy na obie strony (rozwiązanie stosowane wyłącznie w maszynach Kuhn), tylny środkowy wał pokosu jest bardzo jednorodny pod względem kształtu i gęstości, niezależnie od maszyny zastosowanej do zgrabiania. Ułatwia to prasowanie bel okrągłych, a owijanie idealnie cylindrycznych bel sprzyja ich lepszej konserwacji i przechowywaniu.

Podbieracz o małej średnicy, wyposażony w rolkę Windguard, optymalizuje pobieranie, podnoszenie i przenoszenie podwiędniętych roślin na taśmy. W zależności od ilości paszy rolka Windguard przemieszcza się samoczynnie w górę lub w dół, by zapewnić najlepszy przepływ zielonki na taśmy.

Wyjątkowe kopiowanie terenu

Dzięki zastosowaniu przegubów kulowych maszyna może swobodnie wychylać się w zakresie +/- 10°, by dostosowywać się do nierówności terenu. Dla doskonałej stabilności podczas zawracania na zakrętach lub w transporcie drogowym, wahacz skutecznie i automatycznie blokuje zespół zawieszenia, gdy maszyna jest podniesiona. Również hydrauliczne amortyzowane zawieszenie zapewnia stałą ochronę runi. Podbieranie zbieranych roślin jest czyste.

Dodatkowo dwie duże, obrotowe płozy prowadzą maszynę, zapobiegając zgarnianiu gleby, tym samym chroniąc ruń podczas bocznych ruchów ciągnika na łukach. Regulacja ustawienia wysokości płóz umożliwia dostosowanie maszyny do różnych warunków (wysokość koszenia, rodzaj paszy, zbiór słomy). Maszyna zachowuje również optymalny kąt pracy zawieszenia.

Komfort użytkowania

Tryb pracy, prędkość taśmy i sposób formowania pokosu można regulować zdalnie z kabiny ciągnika. W polu widzenia kierowcy ciągnika umieszczony jest manometr roboczy, który informuje o każdym nietypowym wzroście ciśnienia w układzie hydraulicznym maszyny. Tylna pokrywa kanału odprowadzającego paszę wykonana jest z półprzezroczystego materiału i zapewnia widok na strumień przepływającej trawy podczas pracy zgrabiarki. Dostępne jest również wyposażenie opcjonalne, takie jak siatka ograniczająca rozprzestrzenianie się resztek roślinnych, które mogłyby wypełnić kratę ciągnika, a także zestaw 2 lusterek wstecznych, poprawiających operatorowi widoczność na boki pracującej maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.