Protest rolników na autostradzie A2

Protest rolników na autostradzie A2

Wczoraj od rana na autostradzie A2 na odcinku Łódź – Warszawa odbywał się protest kilkudziesięciu rolników z ruchu AGROunia. Zablokowali drogę domagając się między innymi odszkodowań za świnie wybite w związku z walką z wirusem ASF.

 

Wczoraj na autostradzie A2 na odcinku Łódź – Warszawa, na wysokości Brwinowa, od rana trwał protest kilkudziesięciu rolników z ruchu AGROunia, którzy zablokowali drogę. Autostrada była zablokowana do godz. 15, kiedy to rolnicy zapowiedzieli koniec protestu. Lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak skomentował decyzję:  "Rozchodzimy się. Nie będziemy uprzykrzać życia kierowcom". Podczas blokady samochody jadące w kierunku Warszawy kierowane były na objazd poprowadzony drogą serwisową, która została otwarta na MOP Brwinów.

Protestujący rolnicy domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF. Żądali audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcieli „uzdrowienia Izb Rolniczych".

Protest był wspierany przez środowiska narodowe. Poinformował o tym na Twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. 

Redakcja ATR

Reklama
Powiązane artykuły