Propozycje Horsch na sezon 2018

Propozycje Horsch na sezon 2018

W trakcie minionej wystawy Agritechnica 2017 firma Horsch zaprezentowała całą listę nowości. Znajdują się na niej zarówno nowe maszyny, jak i konstrukcje znane wcześniej, w których wprowadzono zmiany.

Bez wątpienia jedną z największych nowości Horscha na sezon 2018 jest siewnik Serto SC zaprojektowany z myślą o wysiewie wielkopowierzchniowym. Nowa maszyna dostępna jest w szerokościach roboczych 10 i 12 m, a to sprawia, że zainteresowanie nią może być szczególnie duże na wschodzie Europy, np. na Ukrainie. Pierwszym elementem, który wyraźnie rzuca się w oczy jest sporych rozmiarów dwukomorowy zbiornik. Może on zmieścić 6000 l materiału siewnego. Alternatywnie możliwy jest wysiew nasion i nawozu, wówczas jest 3000 l na nasiona oraz 3000 l na nawóz. Jest także opcja montażu trzeciego zbiornika o pojemności 300 l na mikrogranulat. Mniej więcej w połowie zbiornika, po jego bokach zamontowane są specjalne tarcze faliste, które mają za zadanie spulchniać ślady ciągnika. Sekcja wysiewająca została umieszczona za zbiornikiem. W pierwszej kolejności pracuje solidny wał oponowy, za którym rozmieszczono ciężkie redlice dwutarczowe. Za każdą oponą wału pracują dwie redlice. Ich rozstaw to 16,6 cm. Maszyna do transportu jest składana hydraulicznie, a całość osadzono na dwóch solidnych kołach zamontowanych w tylnej części zbiornika.

Aktualizacja oferty siewników

Wśród innych nowości w technice siewu Horscha wspomnieć należy o siewnikach Avatar SD. Maszyna dostępna do tej pory głównie w dużych szerokościach roboczych, jak 6, 8, 12 czy 18 m oferowana będzie także w mniejszych wersjach. Producent zaprezentował modele obsiewające podczas jednego przejazdu pas gleby o szerokości 3 i 4 m.
Modele Avatar 3 oraz Avatar 4 SD to kompaktowe siewniki przeznaczone m.in. do siewu bezpośredniego i poplonów. Wyposażone są w jednotarczowe redlice SingleDisc gwarantujące nacisk do 310 kg przy pustym zbiorniku. Nowe Avatary mogą być wyposażone w zbiornik o pojemności 2800 l lub podwójny tank 3800 l umożliwiający wysiew nasion i nawozu. Dodatkowy zbiornik na mikrogranulat ma 200 l pojemności. Poszerzono także serię siewników Pronto NT. Obecnie maszyna dostępna jest w nowych szerokościach roboczych 6, 8 i 9 m. Pronto jest siewnikiem przystosowanym do siewu w mulcz i siewu bezpośredniego. Kluczową rolę w jego pracy odgrywa dwutarczowa redlica TurboDisc. Przed rzędem takich redlic umieszczono sekcję talerzową (talerze faliste). Redlice rozstawione są co 20 cm. Trzecią serią odświeżonych siewników Horscha jest Express KR. Modele z tej grupy dostępne są już nie tylko w wersji ze sztywną ramą. Inżynierowie Horsch zaprojektowali konstrukcję Express 4 KR z ramą składaną. Jest to 4-metrowy siewnik zawieszany na tylnym TUZ ciągnika połączony z broną wirnikową. Express 4 KR może również współpracować ze zbiornikiem czołowym Partner FT.

Nowości ciąg dalszy

Horsch zaprezentował także nowe kultywatory ciągnione Cruiser 5 i 6 XL. Do tej pory w ofercie firmy były Cruisery o dużych szerokościach roboczych, jak 10 czy 12 m oraz znacznie mniejsze maszyny zawieszane. Wprowadzając modele 5 i 6 Horsch uzupełnił swoją ofertę kultywatorów. W nowych modelach zastosowano również nowe zęby robocze.
Podczas zakończonych targów zaprezentowano także nowy kultywator Terrano GX oraz opryskiwacz Leeb GS ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej.

bk

Reklama
Powiązane artykuły