Propozycje Horsch na sezon 2018

Data publikacji:
cruiser 6 xl
avatar 4 sd
avatar 4 sd
avatar 4 sd
avatar 4 sd
avatar 4 sd
cruiser 6 xl
cruiser 6 xl

W trakcie minionej wystawy Agritechnica 2017 firma Horsch zaprezentowała całą listę nowości. Znajdują się na niej zarówno nowe maszyny, jak i konstrukcje znane wcześniej, w których wprowadzono zmiany.

Bez wątpienia jedną z największych nowości Horscha na sezon 2018 jest siewnik Serto SC zaprojektowany z myślą o wysiewie wielkopowierzchniowym. Nowa maszyna dostępna jest w szerokościach roboczych 10 i 12 m, a to sprawia, że zainteresowanie nią może być szczególnie duże na wschodzie Europy, np. na Ukrainie. Pierwszym elementem, który wyraźnie rzuca się w oczy jest sporych rozmiarów dwukomorowy zbiornik. Może on zmieścić 6000 l materiału siewnego. Alternatywnie możliwy jest wysiew nasion i nawozu, wówczas jest 3000 l na nasiona oraz 3000 l na nawóz. Jest także opcja montażu trzeciego zbiornika o pojemności 300 l na mikrogranulat. Mniej więcej w połowie zbiornika, po jego bokach zamontowane są specjalne tarcze faliste, które mają za zadanie spulchniać ślady ciągnika. Sekcja wysiewająca została umieszczona za zbiornikiem. W pierwszej kolejności pracuje solidny wał oponowy, za którym rozmieszczono ciężkie redlice dwutarczowe. Za każdą oponą wału pracują dwie redlice. Ich rozstaw to 16,6 cm. Maszyna do transportu jest składana hydraulicznie, a całość osadzono na dwóch solidnych kołach zamontowanych w tylnej części zbiornika.

Aktualizacja oferty siewników

Wśród innych nowości w technice siewu Horscha wspomnieć należy o siewnikach Avatar SD. Maszyna dostępna do tej pory głównie w dużych szerokościach roboczych, jak 6, 8, 12 czy 18 m oferowana będzie także w mniejszych wersjach. Producent zaprezentował modele obsiewające podczas jednego przejazdu pas gleby o szerokości 3 i 4 m.
Modele Avatar 3 oraz Avatar 4 SD to kompaktowe siewniki przeznaczone m.in. do siewu bezpośredniego i poplonów. Wyposażone są w jednotarczowe redlice SingleDisc gwarantujące nacisk do 310 kg przy pustym zbiorniku. Nowe Avatary mogą być wyposażone w zbiornik o pojemności 2800 l lub podwójny tank 3800 l umożliwiający wysiew nasion i nawozu. Dodatkowy zbiornik na mikrogranulat ma 200 l pojemności. Poszerzono także serię siewników Pronto NT. Obecnie maszyna dostępna jest w nowych szerokościach roboczych 6, 8 i 9 m. Pronto jest siewnikiem przystosowanym do siewu w mulcz i siewu bezpośredniego. Kluczową rolę w jego pracy odgrywa dwutarczowa redlica TurboDisc. Przed rzędem takich redlic umieszczono sekcję talerzową (talerze faliste). Redlice rozstawione są co 20 cm. Trzecią serią odświeżonych siewników Horscha jest Express KR. Modele z tej grupy dostępne są już nie tylko w wersji ze sztywną ramą. Inżynierowie Horsch zaprojektowali konstrukcję Express 4 KR z ramą składaną. Jest to 4-metrowy siewnik zawieszany na tylnym TUZ ciągnika połączony z broną wirnikową. Express 4 KR może również współpracować ze zbiornikiem czołowym Partner FT.

Nowości ciąg dalszy

Horsch zaprezentował także nowe kultywatory ciągnione Cruiser 5 i 6 XL. Do tej pory w ofercie firmy były Cruisery o dużych szerokościach roboczych, jak 10 czy 12 m oraz znacznie mniejsze maszyny zawieszane. Wprowadzając modele 5 i 6 Horsch uzupełnił swoją ofertę kultywatorów. W nowych modelach zastosowano również nowe zęby robocze.
Podczas zakończonych targów zaprezentowano także nowy kultywator Terrano GX oraz opryskiwacz Leeb GS ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.