Nowości

Pronar z dwoma karuzelami

Data publikacji:

Pronar, producent maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, rozszerza swoją ofertę

o nową zgrabiarkę dwukaruzelową ZKP690 przeznaczoną dla średnich i dużych gospodarstw. Nowość z Podlasia charakteryzuje się m.in. niewielkim zapotrzebowaniem na moc współpracującego ciągnika.

Nowa półzawieszana zgrabiarka ZKP690 wyposażona jest w dwie karuzele o średnicy roboczej 3,1 m, umieszczone na wspólnej ramie nośnej. Elementy te obracają się przeciwbieżnie, co umożliwia układanie zgrabianego materiału w jeden centralnie zlokalizowany wałek. Na przekładni karuzelowej zamontowano po 11 ramion roboczych, a na każdym ramieniu po 4 podwójne palce grabiące powstałe z bardzo wytrzymałego sprężynowego drutu. Karuzele zgrabiarek posiadają tandemowy układ jezdny i sprzęgnięte są z ramionami nośnymi poprzez krzyżowy układ przegubowy. Tak skonstruowane zawieszenie zapewnia doskonałe kopiowanie terenu.

Regulacja szerokości roboczej maszyny odbywa się przy pomocy śruby rzymskiej. Funkcja ta może być wykonywana przez zsynchronizowane siłowniki hydrauliczne (montowane jako wyposażenie opcjonalne). Regulowana szerokość robocza w zakresie od 6,4 do 7,2 m umożliwia ustawienie odpowiedniej szerokości formowanego wału.

Wygodny transport i magazynowanie

Składanie zgrabiarki w położenie transportowe do szerokości 2,8 m i wysokości 3,5 m ułatwia przejazd po drogach publicznych. Ramiona nośne wraz z karuzelami unoszone są synchronicznie przez siłowniki hydrauliczne. Firma Pronar w swojej ofercie posiada także zgrabiarki: ZKP300, ZKP350, ZKP420, ZKP460t, ZKP800.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.