Aktualności

Pronar - trzecia fabryka felg otwarta

Data publikacji:

Firma Pronar w dniu 30 listopada oficjalnie otworzyła swoją trzecią fabrykę felg. To nowoczesna, w pełni zautomatyzowana placówka o łącznej powierzchni 1,7 ha, to już 9. fabryka Pronaru. Na jej terenie znajdują się dwie bliźniacze linie produkcyjne, nowoczesna malarnia oraz magazyn wysokiego składowania.

    Nowa hala produkcyjna zwiększy jakość produktów, a także możliwości produkcyjne - nawet do poziomu 1 mln sztuk kół tarczowych rocznie.

    Nowa hala produkcyjna zwiększy jakość produktów, a także możliwości produkcyjne - nawet do poziomu 1 mln sztuk kół tarczowych rocznie.

Nowa hala produkcyjna zwiększy jakość produktów, a także możliwości produkcyjne - nawet do poziomu 1 mln sztuk kół tarczowych rocznie. W skład dwóch identycznych linii produkcyjnych wchodzą 4 maszyny profilujące. Linia formuje obręcze samodzielnie, a także sama odbiera stal z palet. Dodać trzeba, iż maszyny profilujące są znacznie większe niż te w dotychczasowych halach produkcyjnych, co umożliwi produkcję większych detali. Obręcze przed profilowaniem i po spawaniu są sprawdzane za pomocą specjalnych, bardzo dokładnych laserów.

Na proces malowania proszkowego (dwie komory malowania) składa się 9 etapów, co zapewnia najwyższą jakość i trwałość koloru. Nowością jest fosforanowanie cynkowe dające najwyższy standard zabezpieczania powierzchni, lepsze niż nanoceramika. Malarnia będzie w stanie malować detale do 700 kg w rozmiarze 54×54. Jeden detal będzie malowany średnio przez 0,5 min., dzięki czemu cały proces malowania jest bardzo szybki i efektywny. W nowej fabryce Pronar wprowadził inteligentny system malarni, który sam decyduje, co i kiedy maluje. Pracownicy odpowiadają jedynie za zawieszenie detalu i wybranie koloru - program sam zaplanuje jego drogę tak, by zoptymalizować czas i koszt malowania.

Warto dodać, iż park maszynowy w nowym zakładzie produkcyjnym został w pełni zaprojektowany przez inżynierów Pronaru oraz wykonany na miejscu w Narwi, również przez pracowników firmy. To już 8. i 9. generacja maszyn udoskonalanych na przestrzeni lat przez inżynierów firmy. Obsługa produkcji, dzięki zastosowaniu automatyzacji została ograniczona do minimum

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.