Aktualności

Projekt Kietrz

Data publikacji:

Wielkopolska firma Agro-Tech Junoszyn z powodzeniem wprowadza na rynek polski interesujące produkty do okrywania renomowanej niemieckiej firmy Böck Silosysteme. Dowodzi tego zrealizowane w ub. roku innowacyjne okrywanie silosów na terenie Fermy Langowo należącej do Kombinatu Rolnego Kietrz na Opolszczyźnie.

Na początek kilka zdań o tym czym jest unikalna folia Böck Blue 9? To bariera tlenowa złożona z aż 9 różnych warstw (klasyczne folie mają najczęściej 3-5 warstw). Innowacyjna folia jest przy tym bardzo wytrzymała (wytrzymałość na rozciąganie aż 28 MPa), przy grubości materiału wynoszącej tylko 80 µm. 

Zdaniem producenta zapewnia odporność na promieniowanie UV przez 18 miesięcy i zapobiega ponownemu nagrzewaniu się kiszonki gwarantując otrzymywanie paszy o najwyższej jakości. Można ją stosować w ekstremalnych warunkach temperaturowych, bo od -50° do aż +70°C. Do tego materiały zastosowane do jej produkcji nadają się w 100% do ponownego zastosowania po procesie recyklingu.

Folia w jednym kawałku

Pierwszym zrealizowanym na terenie kraju projektem tego typu jest pokrycie we wrześniu 2019 r. jednego z silosów w Fermie Langowo za pomocą folii barierowej, 9-warstwowej Böck Blue 9. Do tego zastosowano pokrycie siatką ochronną i dodatkowo worki silosowe. – Tak duże zlecenie związane było z koniecznością rozwiązywania wielu problemów technicznych jak i praktycznych, ale poradziliśmy sobie z tą nowoczesną metodą zapewniającą krycie „po kawałku” dobowego urobku - nie zaś całego odkrytego silosu.

Rozwiązanie to pozwala wykorzystać cały dwutlenek węgla potrzebny do zakiszania, a jednocześnie wyeliminować kłopotliwe - również z punktu widzenia obowiązującego prawa - opony, których tysiące, jak nie miliony zalegają na silosach w całym kraju – wyjaśnia Roland Szymczak, prezes zarządu Agro-Tech Junoszyn...

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 15/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.