[ATR] Technika agro-tech junoszyn

Profesjonalna naprawa z Agro-Tech Junoszyn

Data publikacji:

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne paszowozy powinny być utrzymywane w bardzo dobrym stanie technicznym. Kiedy zaś wystąpią jakiekolwiek usterki, konieczne jest przeprowadzenie remontu wozu paszowego. Jakie naprawy są najczęściej przeprowadzane w maszynach rolniczych dla hodowców? Odpowiemy na to pytanie, przyglądając się wozom paszowym firmy BVL, oferowanym na naszym rynku przez Agro-Tech Junoszyn.

Przyczyn usterek wozów paszowych najczęściej należy doszukiwać się w ich nadmiernej eksploatacji. W przypadku paszowozów BVL częstym zabiegiem jest regeneracja ślimaków, które z czasem przestają spełniać swoją najważniejszą funkcję.

Ślimak zużyty, co robić?

Jest to tym bardziej ważne, gdyż ślimak jest elementem, który decyduje o właściwej pracy całego paszowozu. Posiada kształt okrągłego stożka, wokół którego przeciągnięto śrubę Archimedesa.

Jego zadaniem jest mieszanie dużych ilości paszy, co odbywa się poprzez wykonywanie ruchu obrotowego. Pod dużym ciężarem ślimaki zaczynają się wyginać. Rozwiązaniem są wzmocnienia za pomocą płaskowników i specjalne wkładki gięte pod kątem ślimacznicy.

Wzmocnienia są dokładane i spawane do śruby. A dodać przy tym należy, iż dużym doświadczeniem w tej kwestii legitymuje się firma Agro-Tech Junoszyn, przedstawicielka marki BVL, specjalizująca się w naprawach wozów paszowych i sprzętu rolniczego.

Profesjonalna naprawa ślimaków w paszowozach BVL oznacza także dbałość o odpowiednią jakość powierzchni pod samym ślimakiem. W tym celu wykorzystuje się blachy ze stali gatunkowej, która jest walcowana i dopasowywana do geometrii kielicha. W ten sposób można zabezpieczyć wnętrze wozów do paszy przed pęknięciami i tworzeniem się otworów, które mogą powodować psucie się kiszonki.

Jak sprawdzić czujnik wagowy? 

Dość częstą usterką w wozach paszowych są także nieprawidłowe wskazania wagi. Te przekłamania mogą wpływać na niewłaściwe dawkowanie paszy dla zwierząt, a co za tym idzie, działać niekorzystnie na opłacalność produkcji. Rzecz jasna, może się to również odbić na kondycji samych zwierząt hodowlanych, które mogą być przekarmiane lub niedokarmiane. Jak zatem sprawdzić czujnik wagowy w paszowozie? Zależy to przede wszystkim od konstrukcji urządzenia.

Przed każdym odczytem należy tarować wagę, czyli zerować jej odczyt. Często podczas włączania lub wyłączania urządzenia mogą pokazywać się sprzeczne wyniki. Przyczyną problemu może być niewłaściwe działanie zasilania, które może być stałe, lub wykorzystywać podtrzymywanie za pomocą akumulatora, lub innego źródła prądu. W ostateczności niesprawny czujnik tensometryczny w paszowozie można wymienić na nowy, który będzie pokazywał prawidłowe wartości.

Ważną sprawą jest rozróżnienie czujnika od urządzenia, które dokonuje konwersji sygnału służącego do odczytu. Naprawa komputera w paszowozie BVL obejmuje jednostkę obliczeniową, podczas gdy sam czujnik służy do pomiaru określonego parametru - w tym wypadku jest to masa przygotowywanej paszy. W niektórych przypadkach zachodzi też konieczność naprawy wagi i przekładni, która waży pokarm. Są to głównie elementy mechaniczne. Co warto podkreślić, naprawa wagi w paszowozie BVL nie jest tak skomplikowana, jak w przypadku komputera.

Podstawowe zalety

Cechą charakterystyczną wozów paszowych niemieckiej marki BVL są unikalne dozowniki w systemie EDS. Umożliwiają one właściwe dozowanie pokarmu, który jest podawany zwierzętom w szybki i precyzyjny sposób. Poza tym konstrukcja paszowozów jest bardzo bezpieczna i posiada nakładkę ochronną, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko zranienia bydła. Wszystkie te rozwiązania są opatentowane i wykorzystują najnowsze możliwości technologiczne.

Ważnym atutem wozów do paszy BVL są wysokiej jakości zbiorniki, które szczelnie przechowują paszę. Maszyny ze znakiem BVL występują w kilku wariantach: jedno- i wieloślimakowe lub konstrukcje modułowe, które bez wyjątku mają możliwość przygotowania dużych ilości paszy oraz zostały zaprojektowane do nietypowych zastosowań. Można ustawić ich pracę według indywidualnych wymagań hodowcy.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.