[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Produkcja mleka w Nowej Zelandii wzrosła, ale rośnie zagrożenie El Nino

Data publikacji:

Jak donosi serwis clal, produkcja mleka w Nowej Zelandii wzrosła w okresie czerwiec-sierpień o 5,5% w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. Szczególnie korzystny był sierpień, kiedy produkcja wzrosła o 4,7%.

Pogoda sprzyja nowozelandzkim hodowcom bydła, lecz kolejne miesiące mogą być trudniejsze. Już teraz eksperci spodziewają się niższej produkcji mleka w pobliskiej Australii. Służby meteorologiczne spodziewają się bowiem wysokich temperatur w związku z zagrożeniem El Nino. Zjawisko to powstaje przy spadku intensywności wiejących w strefie równikowej pasatów. Powoduje to zmniejszenie ilości opadów w zachodniej części Pacyfiku i zwiększenie ich we wschodniej części Pacyfiku. Jeżeli El Nino wystąpi z dużą intensywnością, Nowa Zelandia też odczuje negatywny wpływ wyższych temperatur.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.