[ATR] Aktualności Claas

Produkcja Claasa zawieszona

Data publikacji:
kombajn claas lexion w pszenicy

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i rosnącymi ograniczeniami w łańcuchu dostaw, firma Claas podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji na 3 tygodnie, do 17 kwietnia br.

Jesteśmy przygotowani i jako firma rodzinna będziemy działać w oparciu o doświadczenia w Chinach, we Włoszech, Francji i innych krajach. Nasza technologia zbiorów stanowi istotne ogniwo w łańcuchu produkcji żywności na całym świecie. Dlatego teraz skupiamy się na zorganizowaniu kontrolowanego spowolnienia produkcji akceptowalnej społecznie i zebranie wszystkich sił do jak najszybszego powrotu do naszych zadań – wyjaśnia Thomas Böck, dyrektor zarządzający Claas.

– Obecnie przygotowujemy porozumienie z pracownikami produkcji w sprawie pracy krótkoterminowej i rekompensaty za nią oraz rozpoczynamy kontrolowane ograniczenie produkcji. Będziemy nadal dostarczać ogromną liczbę maszyn na rynki w różnych krajach. W obecnej sytuacji pomoże nam szeroka gama nowych i używanych maszyn, które są dostępne na magazynach u naszych dilerów – dodaje Böck.

Mimo kontrolowanego spowolnienia produkcji oraz utrudnionych warunków w Harsewinkel, wiele oddziałów firmy Claas (w tym również Claas Polska) będzie kontynuować pracę. Obejmuje to m.in. wysyłkę maszyn i podzespołów, a także przebudowę i sprawdzanie maszyn przed wysyłką. W dalszym ciągu realizowane są dostawy części zamiennych oraz części do akcji specjalnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.