Produkcja ciągników wstrzymana

Produkcja ciągników wstrzymana

Producent maszyn rolniczych AGCO/Fendt podjął decyzję o zawieszeniu produkcji na terenie fabryk Marktoberdorf i Asbach-Bäumenheim. Całkowite zamknięcie ważniejszych fabryk w Europie oznacza, iż dostawa komponentów została zatrzymana, a zapasy części w naszych fabrykach zapewniają ciągłość produkcyjną do 24 marca 2020 r.

–Pomimo dużej liczby zamówień, od 25 marca 2020 r. produkcja ciągników musi zostać wstrzymana. W ramach środków ostrożności poprosiliśmy pracowników produkcyjnych o skrócenie czasu pracy. W fabrykach Feucht, Waldstetten, Hohenmölsen i Wolfenbüttel dostawa komponentów jest nadal zapewniana, a produkcja kontynuowana. W AGCO bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów handlowych i rolników jest absolutnym priorytetem – przekonuje Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt.

– Jako odpowiedzialna firma, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, podjęliśmy decyzję o poleceniu im wykonywania pracy w formie zdalnej, jednocześnie zabezpieczamy naszą firmę, aby móc utrzymać rentowność i stabilność na rynku. Z powodu brakujących komponentów podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu produkcji ciągników, wznowienie jest zależne od dostępności części u naszych dostawców. Gdy tylko łańcuch dostaw zacznie ponownie działać, zaczynamy od nowa – mówi Christoph Gröblinghoff.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 


Reklama
Powiązane artykuły