Aktualności

Prezentacja ciągników Claas Xerion z serii 12

Data publikacji:

Firma Claas zaprezentowała serię swoich najpotężniejszych ciągników z linii Xerion i Axion podczas nocnego show, zorganizowanego 9 maja w stadninie koni Salio Equisport Resort w Biesiekierzu Rudnym niedaleko Łodzi.

Tam właśnie na piaszczystym parkurze wyjechały trzy ciągniki serii: Xerion 12.650, Xerion 5000 oraz Axion 960 Terra Trac z napędem gąsienicowym na tylnej osi. Największą uwagę przyciągał zwłaszcza model Xerion 12.650 – nowość zaprezentowana kilka miesięcy temu podczas premiery w Niemczech. Walory ciągnika docenili już rolnicy w Polsce podczas testów podczas jesieni 2023 r. Claas Xerion z serii 12.650 udowodnił niskie spalanie na poziomie 9-13 l ON/ha przy pracy agregatem uprawowym o szerokości 9 m i głębokości 15-18 cm (wydajność 9 –11 ha/h). Gdy agrotechnika wymagała głębszej uprawy 25-33 cm, wydajność sięgała od 7 do ok. 9 ha/h, a spalanie wahało się w granicach 11,5-15,5 l ON/ha. Na stanowisku gliniastym po burakach cukrowych: agregat 6 m ustawiony na 35 cm, spalanie 21 l ON/ha i wydajność 5 ha/h. 

Maszynę zasila 6-cylindrowy silnik marki Mercedes-Benz. Już w dolnym zakresie prędkości obrotowej silnika w przypadku Xerion 12.650 do dyspozycji jest moment obrotowy 3100 Nm. Pełna moc silnika jest osiągana przy minimalnym zużyciu oleju napędowego i 1600 obr./min. Opcjonalne trzy pompy hydrauliczne tłoczą do 537 l/min. Bezstopniowa przekładnia CMATIC zapewnia efektywność i ekonomikę pracy. 

Ciągnik Xerion wyposażony jest w system telemetryczny Claas Machine Connect. To pozwala właścicielowi na kontrolę poziomu paliwa , lokalizacji, liczby godzin pracy i terminów przeglądów. Całość działa w czasie rzeczywistym. System CEMOS podpowiada, jak najlepiej zbalastować i ustawić ciągnik do pracy z daną maszyną roboczą. Systemy elektroniczne sprzężone są z GPS PILOT i terminalem CEMIS 1200. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.