[ATR] Nowości

Premiera ciągnika AGT 1060

Data publikacji:

Słoweńska firma Agromehanika jest cenionym producentem maszyn rolniczych i sadowniczych. Maszyny Agromehanika cenione są przez użytkowników na całym świecie, a ich wysoka jakość jest wynikiem 50-letniego doświadczenia producenta z Kranj.

Zaprezentowany na targach Agritechnica 2017 w Hanowerze specjalistyczny ciągnik AGT 1060 od 2019 r. jest dostępny na rynku i już zyskał dużą popularność - zwłaszcza w Niemczech, Austrii i Australii.

Nowy ciągnik oferuje szeroki wachlarz możliwości i przeznaczony jest do prac w gospodarstwach, w sadach, w winnicach położonych na stromych wzgórzach, na górskich łąkach, jak również do ciężkich prac komunalnych. Jednostką napędową ciągnika jest 3-cylindrowy silnik Kohler KDI 1903 TCR o pojemności 1,9 l i mocy 42/56 kW/kM.

Silnik ten spełnia normę emisji spalin Euro 5, cechuje go wysoki moment obrotowy i niskie zużycie paliwa. Przenoszenie napędu na 4 koła zapewnia zsynchronizowana skrzynia biegów oferująca 24 przełożenia (12 w przód/12 w tył). Prędkość jazdy ciągnika mieści się w zakresie od 1,7 do 36 km/h. Zastosowane ogumienie ma rozmiar 7,50x16.

Przydatne rozwiązania

Niezależny tylny WOM zapewnia 2 prędkości robocze: 540 oraz 750 obr./min. WOM został zsynchronizowany ze skrzynią biegów, a załączany jest elektromagnetycznie. Pompa hydrauliczna ma wydajność 33 l/min. Tylny TUZ kat. I umożliwia udźwig do 1300 kg. Opcjonalnie dostępny jest też przedni TUZ oraz przedni WOM.

Ciągnik AGT 1060 o gabarytach 329x127x210 cm (dł./szer./wys.) przyciąga również swoim atrakcyjnym designem oraz praktycznymi rozwiązaniami technicznymi. Kabina operatora została zaprojektowana w ergonomiczny sposób i może być indywidualnie dostosowana do preferencji klienta. Oferuje obracaną o 180˚ konsolę centralną, co jest bardzo przydatne przy pracy z osprzętem montowanym na tylny nośnik narzędzi, regulowane siedzisko obrotowe z podłokietnikami umożliwiające płynną zmianę kierunku jazdy, pas bezpieczeństwa, składaną osłonę z lusterkami, licznik obrotów i hydrauliczny układ kierowniczy.

W kwestii wyposażenia opcjonalnego dostępne są również m.in.: kabina z wentylacją i ogrzewaniem, klimatyzacja, różnych rozmiarów opony, rozbudowa układu hydraulicznego o dodatkowe złącza, zaczep do przyczep oraz hydrauliczny układ hamulcowy do podłączania, światło obrotowe, sygnalizator cofania, a także skrzynka narzędziowa. W ofercie jest również szersza (1,8 m), górska wersja ciągnika, która zapewnia wysoką stabilność przy pracy w trudnych warunkach terenowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 24/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.