Nowości

Precyzyjna aplikacja gnojowicy

Data publikacji:

Vogelsang twierdzi, że nowa geometria poślizgu na ich wleczonym sprzęgu BlackBird odkłada zawiesinę jeszcze dokładniej ze znacznie zmniejszonym zanieczyszczeniem plonów.

W wyniku symulacji przepływu gnojowicy i testów natężenia przepływu w wielu różnych kształtach, wersja podobna do dzioba okazała się najlepsza w zapewnianiu kontrolowanego i równomiernego przepływu gnojowicy. Sprężona, spiczasta płoza jest również w stanie lepiej przeniknąć przez glebę - mówi firma.

BlackBird zawiera nową generację precyzyjnego dystrybutora niemieckiej firmy ExaCut ECQ. Firma twierdzi, że duże średnice i płyty dystrybucyjne nie tylko utrzymują przepływ pod kontrolą, ale zapewniają wysoką dokładność dystrybucji.

ExaCut ECQ jest wyposażony w duży port konserwacyjny, który zapewnia szybszy i łatwiejszy dostęp do wszystkich elementów wewnętrznych. Serwisowanie może być teraz przeprowadzane bez demontażu dystrybutora lub  pokrywy, węży wylotowych i przewodów zasilających.

Nowo zaprojektowany rotor działa z mniejszą prędkością, zmniejszając zapotrzebowanie na moc nawet o 50%. Redukcja prędkości powoduje również mniejsze obciążenie ostrzy tnących i wewnętrznego ciśnienia dystrybutora, co pomaga przedłużyć żywotność urządzenia.

Układ węża został również zmodyfikowany, aby zapobiec tworzeniu przez urządzenie odcisku w kształcie litery V podczas rozpoczynania pracy.

Układ zawieszenia wleczonego jest dostępny w szerokościach roboczych 12,0 m i 15,0 m. Szerokość transportowa obu wynosi 2,99 m.

BlackBird będzie pokazany na Agritechnica w listopadzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.