Nowości

Precyzja pomiaru w nowym wydaniu od Agroplast

Data publikacji:

Polska firma Agroplast jest jednym z największych na świecie producentów części zamiennych do opryskiwaczy polowych. W swojej ofercie posiada m.in. nowy przepływomierz elektromagnetyczny, który jest niezmiernie ważnym urządzeniem dla dużych gospodarstw oraz tych nastawionych w kierunku rolnictwa precyzyjnego. Przepływomierz pozwala bowiem na dokładne pomiary oraz pełną kontrolę wydatku cieczy, co z kolei przekłada się na znaczne oszczędności w procesie oprysku.

    Precyzja pomiaru w nowym wydaniu od Agroplast

Do konstrukcji przepływomierza zastosowano wzmocnione kopolimery, które sprawdziły się już w innych produktach serii Proline marki Agroplast. Obudowa urządzenia jest więc bardzo odporna na mechaniczne uszkodzenia, agresywne działanie środków RSM oraz zmienne warunki pogodowe. Oringi Verdesil wykonane z innowacyjnej mieszanki na bazie silikonów zapewniają wymaganą wytrzymałość i tzw. „pamięć kształtu”, a to oznacza dłuższy okres eksploatacyjny. Przepływomierz zapewnia wysoki stopień ochrony IP67.

Wyróżnić należy zmniejszenie zapotrzebowania na energię do maksymalnie 100 mA, które pozwoliło zminimalizować efekt przegrzewania się elektroniki. Zastosowane tutaj czujniki nowej generacji odznaczają się wysoką precyzją pomiaru, nawet w przypadku cieczy o różnej gęstości. Nie ma więc konieczności ciągłej kalibracji przepływomierza, bez względu na rodzaj prowadzonych oprysków. Przepływomierz elektromagnetyczny jest odporny na zakłócenia, pracuje przy ciśnieniu roboczym do 20 barów, z częstotliwością impulsów 300 pls/l. Oferowany zakres pomiaru wynosi od 10 do 200 l/min.

Nowoczesne oprogramowanie

Przepływomierz Agroplastu jest w pełni kompatybilny z komputerami sterującymi wiodących producentów. Zapewnia wysoką dokładność pomiaru, szybką reakcję na zmiany przepływu oraz szeroki zakres pomiaru przy małych przepływach. Zainstalowane w urządzeniu dedykowane oprogramowanie analizuje zbierane dane i następnie przekazuje je w czasie rzeczywistym do komputera sterującego elementami opryskiwacza. Jednocześnie eliminuje powstające błędy oraz zakłócenia.

Pełne wykorzystanie przepływomierza elektromagnetycznego wymaga oczywiście stosowania nowych modeli komputerów. Instalacja urządzenia nie jest jednak skomplikowana. Przepływomierz wystarczy podłączyć do układu sterującego, a na ekranie komputera wybrać odpowiedni zakres pomiaru przepływomierza oraz typ.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.