Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

Prasy Kuhn VB 3200 ze zmienną komorą

Data publikacji:

Nowością w ofercie firmy Kuhn są prasy zmiennokomorowe serii VB 3200, a dokładnie cztery modele (VB 3260-3290) z szeregiem nowych funkcji i szerokimi możliwościami konfiguracji. Według zamysłu producenta jest to propozycja wydajnego i wszechstronnego rozwiązania dedykowanego do szerokiego grona odbiorców.

    Prasy Kuhn VB 3200 ze zmienną komorą

I weźmy na początek modele VB 3260 i VB 3290, które cechują się o 10% większą wydajnością i gęstością bel, przez co są predestynowane dla rolników i usługodawców działających na dużą skalę. Produkują bele o średnicy od 0,8 m do 1,6 m (VB 3260) lub do 1,85 m (VB 3290). Wyposażone są w szereg nowych rozwiązań, spośród których na pierwszym planie powinny znaleźć się: nowa ciężka rolka dogniatająca rząd zbieranej masy z podbieraczem wyposażonym w sprężyste place zapewniający lepsze wstępne zagęszczenie i przepływ masy, a także zwiększona prędkość klapy tylnej (wyrzucenie beli zajmuje tylko 6 s). 

Do tego dochodzi opcjonalny system Progressive Density Plus, który zapewnia dodatkowe 10% gęstości bel w przypadku zbioru suchych roślin. A niemniej istotne są detale wydłużające żywotność maszyny, takie jak mocniejsze łańcuchy napędowe, wzmocnione łożyska i uszczelki. Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji (np. 23-nożowy rotor tnący i drugi napęd), modele VB 3260 i VB 3290 można dostosować do indywidualnych potrzeb gospodarstwa.

Z drugiej strony są zaś uniwersalne i łatwe w obsłudze prasy VB 3255 i VB 3285 (baloty o średnicy od 0,8 m do 1,6 m (VB 3255) lub do 1,85 m (VB 3285) dedykowane dla gospodarstw specjalizujących się w zbiorze roślin zielonkowych i słomy. Jeśli zaś chodzi o nowe rozwiązania w tych prasach, to do dostępnego również na życzenie systemu Progressive Density Plus dołączyć należy: nowe osłony boczne i przednie, automatyczny system smarowania łańcucha, dodatkowa rolka czyszcząca w komorze prasowania i dostępna seryjnie podłoga Dropfloor ze sterowaniem z kabiny ciągnika.

Modele 3260 i 3290 są również dostępne jako prasoowijarki. Prasy kombi VBP 3260 i VBP 3290 zapewniają o 15% krótszy czas przenoszenia beli dzięki zwiększonej prędkości klapy tylnej. Są one wyposażone w nowe funkcje owijania, takie jak automatyczny rozładunek bel (słomy) w parach czy przycisk chwilowy umożliwiający powolny obrót satelitarny.

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.