Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

Prasa stałokomorowa Kverneland 6500F nowej generacji

Data publikacji:

Prasa Kverneland 6500F zaprojektowana specjalnie do pracy w warunkach mokrej i ciężkiej kiszonki posiada 18-walcową komorę – jeden walec więcej niż w poprzednim modelu, z dwoma walcami umieszczonymi w dolnej części komory, aby zapewnić wytrzymalsze podparcie ciężkich i wilgotnych bel kiszonki. Gęstość beli jest zadawana poprzez nowy układ hydrauliczny zaprojektowany w celu zapewnienia jeszcze bardziej zbitych beli w każdych warunkach.

    Prasa stałokomorowa Kverneland 6500F

Prasę wyposażono w większy podbieracz o szerokości 2,3 m, oznaczony „XL +”, który zawiera całą listę ulepszeń. Z każdej ze stron zostało dodane po jednym palcu, przez co szerokość robocza zwiększyła się o 10 cm w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowy podbieracz z pięcioma rzędami palców zawiera tor krzywkowy umieszczony na obu końcach, a każda belka zębów jest podparta na czterech łożyskach wahliwych.

Przepustowość prasy została zwiększona dzięki wprowadzeniu rotora o większej średnicy wraz ze zmienionym profilem opuszczanej podłogi. Nowa podłoga posiada bardziej zaokrąglony profil pod rotorem a dodatkowo opuszczana jest na równoległoboku - zapewniając powiększenie prześwitu na całej jej długości podczas odpychania prasy na polu.

Jednym z niewielu elementów przenionych z poprzedniej generacji pras jest sprawdzony system podawania siatki PowerBind, który zapewnia ścisłe oraz niezawodne owinięcie bel. System umieszcza siatkę bezpośrednio w komorze prasowania, poprzez tzw. „kaczy dziub.

Prasa Kverneland 6500F zawiera wzmocnione walce komory prasowania jak również łańcuchy napędowe stosowane w unikalnej praso-owijarce FastBale. W konstrukcji maszyny wykorzystywana jest zintegrowana jednoczęściowa przekładnia główna i dzielony na lewą i prawą stronę układ napędowy, cała komora balotów oraz rotor posiadają łańcuchy napędowe o wielkości 1¼ ”. Ponadto wszystkie walce obsadzone są na łożyskach o średnicy 50 mm, z rolkowymi łożyskami dwurzędowymi stosowanymi na każdym walcu po stronie łańcucha napędowego.

Prasa Kverneland 6500F w wersji z rotorem tnącym jest dostępna z 15 lub 25 nożami, automatycznym smarowaniem łańcuchów oraz łożysk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.