Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

Prasa Kubota BF3500 w wersji FlexiWrap

Data publikacji:

Po wprowadzaniu do oferty stałokomorowej prasy zwijającej BF3500 firma Kubota rozszerzyła ją do wersji prasoowijarki FlexiWrap. Model BF3500 FlexiWrap kierowany jest do profesjonalistów, oferując wysoką wydajność i wytrzymałość. Został on zaprojektowany z myślą o intensywnych warunkach pracy i bardzo dobrze sprawdza się w rękach wymagających rolników oraz usługodawców, którzy stawiają na efektywność.

Wyposażony w standardowy podbieracz o szerokości 2,3 m, model BF3500 charakteryzuje się bębnem z 5 prętami zębów i krzywką na obu końcach, wspartym na 4 łożyskach. Wlot rotora wyposażono w zespół tnący z 15 nożami, każdy z nich osadzony na własnym zabezpieczeniu, który pozwala na teoretyczną długość cięcia 72 mm. Dodatkowo, standardowa równoległoboczna opuszczana podłoga ułatwia czyszczenie w przypadku jakichkolwiek zatorów.

Komora prasowania wyposażona jest w 18 żebrowanych walców, co pozwala na produkcję ciężkich bel. Dzięki dwóm rolkom podporowym i dwurzędowym łożyskom 50 mm w głównych obszarach, prasa gwarantuje niskie koszty konserwacji oraz dużą wytrzymałość.

Atutem maszyny niewątpliwie jest innowacyjny system wiążący PowerBind (niska wysokość załadunku i szybka wymiana rolki), który zapewnia użytkownikowi wysoki komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo, opcja "folia na folii" pozwala na poprawę jakości paszy. Urządzenie stało się bardziej wszechstronne dzięki tej funkcji, co umożliwia wykorzystanie jej do produkcji wyższej jakości kiszonki.

Trzeba dodać, iż stół owijający przechodzi bezpośrednio pod komorą w celu pobrania beli i przesuwa się do tyłu, w kierunku satelitów, co pozwala na płynne i wydajne przenoszenie nawet na stromych zboczach. Podwójna owijarka satelitarna z trzema rolkami rozciągającymi gwarantuje szybkie i skuteczne owijanie, zapewniając czyste cięcie i pewne utrzymanie folii (nożycowy system cięcia i przytrzymywania). Elektronika ISOBUS jest w pełni standardowa i może być sterowana zarówno z terminala ciągnika, jak i z panelu sterowania zamontowanego z tyłu maszyny (Isomatch Tellus Pro), co daje dodatkowy komfort operatorowi podczas pracy.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.