[ATR] Nowości Claas

Prasa Claas Rollant 620 - do dużych balotów

Data publikacji:
 Claas Rollant 620

Spośród stałokomorowych walcowych pras zwijających Claas największe możliwości zapewnia bez wątpienia flagowy model Rollant 620. Szeroki podbieracz, potężny rotor, duża wzmocniona komora zwijająca i solidny napęd tej maszyny zapewniają bezkompromisową wydajność w każdych warunkach oraz kształtne, porządnie sprasowane bele niezależnie od materiału.

Dedykowana zwłaszcza do słomy i siana, ale dobrze sprawdzająca się również w sianokiszonce, szczególnie w wersji z docinaczem, prasa Rollant 620, dzięki solidnej budowie, przyjaznej obsłudze i łatwej, uproszczonej konserwacji, jest przygotowana do ciągłej pracy z różnymi operatorami i idealnie nadaje się do zespołowego użytkowania lub usług.

Dwa rotory

Prasa dostępna jest w wersji Roto Feed (RF) z rotorem zasilającym ze spiralnie ułożonymi pojedynczymi zębami, nadającym się szczególnie do delikatnych pasz, oraz Roto Cut (RC) - z czterogwiazdowym rotorem z podwójnymi zębami, współpracującym z 7 indywidualnie zabezpieczonymi nożami, które można hydraulicznie wyłączyć z pracy. W obu wypadkach rotory zapewniają odpowiednio wysokie tempo dostarczania materiału do pojemnej komory prasowania, a pracujący z prędkością 3050 cięć na min. Roto Cut gwarantuje dodatkowo jego optymalne rozdrobnienie. W obu wersjach standardem jest pozostający zawsze w zasięgu wzroku inteligentnie sterowany podbieracz o szerokości 2,1 m (aktywne 1,9 m, DIN) z wahliwymi
kołami kopiującymi, radzący sobie także z nierównymi, szerokimi i obfitymi pokosami.

Większe walce

Sprawdzoną komorę prasowania o szerokości 1,25 i średnicy 1,5 m tworzy 17 zmodyfikowanych walców, które w tym modelu mają większą średnicę. Ich odpowiednio dobrany profil z licznymi przetłoczeniami zapewnia pewny obrót zwijanej beli także w bardzo suchych warunkach. Solidne zagęszczenie materiału roślinnego gwarantuje mocny, pewny, łańcuchowy napęd walców, z napinaczami sprężynowymi oraz automatycznym smarowaniem łańcuchów.
Maszyny mają w standardzie nowy system owijania siatką (w opcji sznurkiem), zapewniający w pełni automatyczne wiązanie w ciągu kilku sekund. Poprawiony hamulec oraz zmodernizowany system prowadzenia siatki gwarantują jej dokładne przyleganie na całej szerokości i mocne owinięcie krawędzi balotu. Owijanie można obserwować nawet podczas jazdy, co pozwala na bieżąco kontrolować ten proces.
Pracę prasą znacznie ułatwia terminal Operator, który umożliwia wygodną obsługę podstawowych funkcji przyciskami bezpośredniego wyboru z kabiny ciągnika. Terminal pozwala włączać i wyłączać noże (wersja RC), wybrać siatkę lub sznurek oraz ustawić automatyczne lub ręczne (przydatne np. na końcówkach pokosów) uruchamianie wiązania balotu, pokazuje ciśnienie owijania, informuje o liczbie balotów wykonanych w ciągu dnia, całkowitej liczbie balotów oraz liczbie przepracowanych godzin.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.