[ATR] Opinie użytkowników

Prace na głębokości

Data publikacji:

Aby dobrze przygotować się do zmian klimatu, zwłaszcza coraz dłuższych okresów suszy, rolnicy ze spółdzielni rolniczej „Am Kuhberg” z Wipplas w saksońskim paśmie górskim Vogtland, każdego roku dążą do systematycznego podnoszenia jakości gleb, między innymi dzięki zastosowaniu zmodyfikowanej uprawy pasowej Strip Till. Efekty widać gołym okiem po kondycji upraw, które w trudnych warunkach wydają się być dorodniejsze i bardziej żywotne od zasiewów w innych okolicznych gospodarstwach.

Działania uprawowe podjęte w spółdzielni „Am Kuhberg” zmierzają w dobrym kierunku, co potwierdzają wyniki. Gospodarstwo osiąga najwyższe plony w regionie, w przypadku jęczmienia ozimego jest to średnio 9-9,5 t/ha, a nierzadko pojawia się wynik dwucyfrowy. Uwzględniając lokalne warunki, ponadprzeciętne są także zbiory pszenicy. – To, że po ubiegłym suchym lecie uzyskaliśmy średnie plony mniejsze tylko o 30 do 35%, a w przypadku kukurydzy zaledwie o 10 do 15%, wynika również z naszej oszczędzającej wodę technologii produkcji  – zapewnia Daniel Hirsch, od 2,5 roku prezes spółdzielni rolniczej „Am Kuhberg”, wcześniej przez prawie 8 lat kierujący działem uprawy roślin, która obecnie stanowi podstawową działalność. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.