[ATR] Nowości Dammann

Pozycjonowanie dysz w zależności od rzędu z firmą Dammann

Data publikacji:
Pozycjonowanie dysz w zależności od rzędu z firmą Dammann

Firma Dammann przedstawia kolejną innowację w zakresie przyjaznego dla środowiska i ekonomicznego zużycia środków ochrony roślin. Pozycjonowanie dysz w zależności od rzędu RSD pozwala na precyzyjne prowadzenie oprysku nad rzędem dzięki aktywnemu sterowaniu za pomocą kamery. Pestycyd jest nakładany tylko na wyznaczoną część obszaru, wielkość znoszenia jest automatycznie minimalizowana, a dzięki precyzyjnemu rozmieszczeniu spełnione są wymogi związane z ochroną środowiska.

Technologia RSD może być z powodzeniem stosowana przy dużych szerokościach roboczych, tak że system ten idealnie nadaje się do uprawy w uprawach rzędowych, takich jak np. uprawa warzyw. Pierwsza regulacja jest zawsze wykonywana ręcznie przed właściwą aplikacją, a wysięgnik może być dostosowywany do różnych rozstawów rzędów. Następnie, podczas prowadzenia oprysku, kamery i belka wyposażona w zestaw czujników przejmują niezależnie prowadzenie. Sterowanie poszczególnymi sekcjami linii dysz odbywa się metodą optyczną i jest dopasowane do szerokości roboczych siewnika. Elastyczna kompensacja pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności oprysku w zakresie ±20 cm, przy czym oprysk jest realizowany na wysokości ok. 20-30 cm nad rzędami. Do oprysku taśmowego stosuje się specjalne dysze płaskostrumieniowe. Różnią się one stożkiem rozpylającym, który w przeciwieństwie do innych dysz rozprowadza ciecz pod ostrym kątem i w ten sposób precyzyjnie ją aplikuje. Umożliwia to pracę w sposób szczególnie przyjazny dla środowiska i bez strat.

Działanie na całej szerokości roboczej belki gwarantuje wysoką wydajność, system pozycjonowania dysz firmy Dammann umożliwia także bezpieczne poruszanie się po wyznaczonych wcześniej ścieżkach technologicznych, bez uszkadzania plonu. RDS może być również używany z urządzeniem GPS za pośrednictwem terminala obsługi Isobus i specjalnego oprogramowania. Jest więc idealnym uzupełnieniem dla mechanicznego zwalczania chwastów między rzędami, oszczędzając środki ochrony roślin, co daje korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Technologia pozycjonowania dysz RDS została po raz pierwszy zaprezentowana na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze. Obecnie przechodzi ostateczne testy i już wkrótce będzie dostępna.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.