Aktualności

Potato Days Poland - Pierwsza edycja

Data publikacji:

Gospodarstwo rolne firmy Polboto, której właścicielem jest Edo Oldenziel, było gospodarzem pierwszej edycji wystawy Potato Days Poland.

W dniach 6-7 września w Udaninie wzięło udział ponad 100 wystawców prezentujących się na łącznej powierzchni 20 ha, na którą złożyły się ekspozycja firm na terenie otwartym, pole pokazowe oraz poletka odmianowe, jak również hala wystawiennicza o pow. 4000 m². Mimo trudnych warunków atmosferycznych wystawę odwiedziło 715 gospodarstw  uprawiających łącznie ponad 22 tys. ha ziemniaków.
Podczas Potato Days Poland przeprowadzono m.in. pokazy zbioru z udziałem 5 kombajnów używanych, podczas których porównywano jakość zbioru przy użyciu urządzenia „elektroniczny ziemniak”, a także prezentację polową maszyn do sadzenia i pielęgnacji ziemniaka. Zwiedzający mogli też obejrzeć 100 odmian ziemniaków, prezentowanych przez wszystkich producentów sadzeniaków, jak również zapoznać się z poletkami doświadczalnymi, na których demonstrowano  programy ochrony i nawożenia.
Program merytoryczny objął także panel dyskusyjny na temat perspektyw produkcji ziemniaka w Polsce oraz konferencję naukowo-techniczną, podczas której referat wprowadzający dotyczący zarządzania glebą wygłosiła prof. Gera van Os z Uniwersytetu Wageningen w Holandi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.