[ATR] Technika

Portugalia – mocny przyczółek Kuboty

Data publikacji:

Rynek portugalski (6005 sztuk, wzrost o ponad 13%) zdominowany jest głównie przez atrakcyjne cenowo ciągniki kompaktowe w przedziale mocy od 60 do 120 KM. Odpowiednie silnie są tutaj reprezentowani zarówno producenci południowoeuropejscy, jak i marki azjatyckie, o ile marki o ugruntowanej pozycji nie posiadają w swoim programie wersji ekonomicznych.

Spośród pierwszych czternastu marek ligi portugalskiej, z 4- i 3-cyfrowymi liczbami zarejestrowanych ciągników, wzrost osiągnęły przede wszystkim marki: Solis (+155,9%), Kubota (+34,8%) i John Deere (+21,8%). Grupa SDF (+6,3%) z jej główną marką Deutz-Fahr (+18,3%) osiągnęła ponadprzeciętny wzrost, jednak jej inne marki - Same i Lamborghini pozostały znacznie poniżej tego wyniku. Podobnie było w wypadku grupy AGCO (-25,1%), z marką Fendt jako marką premium (+12,3%) i tańszymi alternatywami, tj. markami Valtra (-8,7%) i Massey Ferguson (-54,8%). Godne uwagu wzrosty, ale w dwucyfrowym zakresie sprzedaży, odnotowały marki Claas (+307,1%), Goldoni (+229,4%) i BCS (+280%). Najwyraźniej klienci portugalscy sięgają przede wszystkim po produkty, które próbują zdobywać rynek poprzez szczególnie korzystne oferty.

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.