Technika

Porszak - Ciągniki na wynajem

Data publikacji:

Często się zdarza, że firmy wynajmujące maszyny zaczynają od gospodarstwa rolnego. Ten sprawdzony scenariusz, pozwalający wczuć się w potrzeby klientów, dotyczy także wypożyczalni ciągników prowadzonej przez Roberta Orszaka z miejscowości Ławiczek koło Lipna w woj. kujawsko-pomorskim, który w dalszym ciągu utrzymuje ścisłe związki z gospodarstwem swojego brata.

    Robert Orszak, właściciel wypożyczalni ciągników.

Firma Porszak powstała w roku 2010, z wykorzystaniem funduszy unijnych na rozwój działalności pozarolniczej, a pierwszymi maszynami na wynajem, pozostającymi w ofercie do dziś, były siewniki Vredo do podsiewu łąk, a potem gniotownik ziarna Renn Mill z prasą silosującą, wykorzystywany również w usługach. Z czasem firma wyspecjalizowała się jednak w wynajmie ciągników. – Weszliśmy w wynajem z maszynami, których używaliśmy we własnym gospodarstwie, ale zrodził się pomysł, żeby na wynajmie również zarabiać. Z uwagi na ograniczony popyt, z samymi siewnikami Vredo nie było szans na rozwój. W najlepszym roku podsialiśmy dwoma maszynami około 1000 ha, ale np. w tym roku na wiosnę może tylko 120 ha. Dlatego myśleliśmy o całej palecie maszyn na wynajem, choć z drugiej strony nie chcieliśmy też za bardzo się rozdrabniać. Decyzja, czym się zajmiemy, przyszła z czasem, gdy zauważyliśmy, że w gospodarstwie brata najbardziej potrzebny był okresowo właśnie dodatkowy ciągnik, np. przy zbiorze zielonek – wspomina Robert Orszak...

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 12/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.