[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Porozumienie o współpracy

Data publikacji:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz--System. współpracują ze sobą od dawna. Ich kompetencje stykają się, gdy budowa gazociągu przebiega przez grunty rolne objęte płatnościami bezpośrednimi i obszarowymi z PROW.

Zobacz także: Nowe Modele serii 3

12 sierpnia 2020 r. Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Artur Zawartko i Marcin Kapkowski, wiceprezesi Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-system, podpisali porozumienie. Dotyczy ono współpracy w zakresie informowania rolników i mieszkańców wsi o prowadzonych przez operatora gazociągów przedsięwzięć inwestycyjnych i eksploatacyjnych oraz działaniach związanych z dopłatami przyznawanymi przez Agencję. Jak wyjaśnił Tomasz Nowakowski: – Głównym zadaniem ARiMR jest wspieranie rozwoju polskiej wsi i rolnictwa. Rozwój to nie tylko pieniądze, inwestycje, które za naszym pośrednictwem trafiają na obszary wiejskie. To także wiedza i edukacja. Staramy się więc i w tym obszarze być aktywni, szczególnie jeśli chodzi o promowanie wśród rolników ekologicznych postaw i przedsięwzięć. Stąd m.in. wynika nasza współpraca z Gaz-system.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.