Aktualności

Popyt niższy, ale wciąż na wysokim poziomie

Data publikacji:

Koncern Bucher Industries, do którego należy również Grupa Kuhn, może zaliczyć I kwartał 2023 r. do udanych. Popyt spadł zgodnie z ogólnym spowolnieniem gospodarczym, ale i tak pozostał na wysokim poziomie. Wykorzystanie mocy produkcyjnych pozostało bardzo wysokie, a sprzedaż zauważalnie wzrosła.

    Popyt niższy, ale wciąż na wysokim poziomie

Negatywne efekty walutowe zostały zrekompensowane przez podwyżki cen, które zostały zainicjowane już w 2022 r. Zgodnie z komunikatem prasowym spółki, sytuacja w łańcuchach dostaw uległa poprawie w porównaniu do trudnego okresu poprzedniego roku. Wszystkie działy nadal borykały się z niedoborem personelu oraz znaczną inflacją płac i kosztów. 

W pierwszym kwartale 2023r. Bucher Industries odnotował całkowitą sprzedaż netto w wysokości 976 mln euro, co oznacza wzrost o ok. 16,9% w porównaniu do poprzedniego roku. Poziom zamówień utrzymał się - mniej więcej - na zeszłorocznym poziomie i wyniósł ok. 1,9 mld euro. Na przychody Bucher Industries w największym stopniu składa się Grupa Kuhn, odpowiadając za ok. 45% globalnych obrotów. W I kwartale 2023 r. Kuhn odnotował sprzedaż netto w wysokości 443 mln euro, co stanowi wzrost o ok. 27,6% w porównaniu z tym samym okresem ub. roku.

Portfel zamówień Grupy Kuhn wyniósł zaś 860 mln euro. Niezależnie od tego popyt na maszyny rolnicze spadł w I kwartale br., choć pozostał wysoki na wszystkich głównych rynkach zbytu. Wyższe koszty pracy i energii, a także rosnące stopy procentowe i spadające ceny towarów rolnych wywierają presję na dochody gospodarstw rolnych. Równolegle dobre wykorzystanie mocy produkcyjnych i wzrost cen doprowadziły do znacznego wzrostu sprzedaży, szczególnie w Europie i Ameryce Północnej.

Perspektywy na rok 2023

W całym 2023 r. Bucher Industries spodziewa się, że sytuacja popytowa będzie ulegała dalszej normalizacji. Oznacza to, że moce produkcyjne pozostaną dobrze wykorzystane w nadchodzących miesiącach. Jednakże rosnące koszty personelu i inne koszty operacyjne prawdopodobnie doprowadzą do presji na marże, która dotknie wszystkie obszary działalności koncernu, choć zapewne w różnym stopniu. Grupa Kuhn spodziewa się utrzymania zysku na poziomie 2022 r. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.