Nowości

Popularny sprzęt od Camara Polska

Data publikacji:

Działające od ponad 50 lat rodzinne przedsiębiorstwo należące do kolejnego pokolenia rodziny Camara wywalczyło liczącą się pozycję nie tylko na rodzimym rynku hiszpańskim, ale również na innych rynkach. Firma coraz energiczniej działa również na rynku polskim.

    Popularny sprzęt od Camara Polska

Rok 2022 możemy uznać za rok udany, pomimo problemów z którymi boryka się branża. Mowa tu przede wszystkim o obawie klientów przed niestabilnością rynku, produktów rolnych, oraz dostępności finansowania zakupu maszyn. . Natomiast rok 2023 nie musi być gorszy od ubiegłego - luty i marzec upewnił nas w tym, że klienci którzy analizowali niepewną sytuację na rynku, zdecydowali się na zakup naszego sprzętu - wyjaśnia Robert Gawrzydek, kierownik działu handlowego Camara Polska.

Sprzedaż produktów marki Camara w Polsce prowadzona jest bezpośrednio (bez sieci dilerskiej), największą popularnością cieszą się wozy asenizacyjne wykonane z blachy kwasoodpornej, które charakteryzują się znacznie większą trwałością niż maszyny wykonane w technologii ocynku, a także przyczepy przeładunkowe pasz, rozrzutniki obornika, zauważyliśmy również zwiększone zainteresowanie naszymi rozsiewaczami nawozu i wapna. 

Parada nowości i… wynajem

Sytuacja na rynku spowodowała jednak wzrost zainteresowania wynajmem maszyn.

– Decydują o tym stale rosnące ceny zakupu. Patrząc na maszyny specjalistyczne, np. rozrzutniki obornika, o wiele korzystniejszą opcją jest wynajem, np. na dwa tygodnie po 900 zł za dobę. Przy takiej kalkulacji zakup maszyny musiałby się amortyzować przez wiele lat. Oczywiście jeśli chodzi o wynajem to nie sprawdzi się on we wszystkich grupach maszyn - chodzi mianowicie np. o wozy asenizacyjne, w przypadku których byłby problem z odpowiednim zadbaniem użytkownika

– mówi przedstawiciel Camara Polska.

Hiszpański producent, który szczyci się tym, iż każdy produkt jest spersonalizowany pod konkretnego klienta, zapowiada kolejne nowości produktowe.

– Na nowy sezon przygotowaliśmy rozsiewacz wapna i nawozów - w naszej ofercie są maszyny o ładowności od 10 do 20 ton, wykonane w „kwasówce”, z wagą i zgodnością ze standardem Isobus. Jeśli chodzi o wyposażenie wozów asenizacyjnych, wprowadzamy też sondę badającą fosfor, potas i azot w gnojowicy, co umożliwi dokładniejszą aplikację gnojownicy. To jednak nie koniec, bo do naszego asortymentu dołączyły też przyczepy do przewozu bel słomy, które wyposażone są w specjalne najazdy, dzięki czemu można je wykorzystywać również do transportu maszyn na dystansie np. 50-70 km. Czekamy także na przyjazd pierwszej przyczepy ze ścianą przesuwną, również w „kwasówce”, co jest absolutnym unikatem na rynku

– wymienia Robert Gawrzydek.

Przedstawiciel firmy Camara zapowiada także zmiany w sposobie funkcjonowania na rynku polskim - planowane jest uruchomienie dodatkowego punktu, czyli hali wyposażonej w suwnicę, co ułatwiłoby montaż maszyn transportowanych z Hiszpanii.

Firma Camara w swoich placówkach posiada, również sklepy stacjonarne, które są doskonale wyposażone w części zamienne do maszyn Camara jak i innych producentów maszyn rolniczych, oraz odzież BHP. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.