Technika

Pompy wtryskowe dla rolnictwa od WSK Poznań

Data publikacji:

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego WSK Poznań to przedsiębiorstwo o bogatej historii i doświadczeniu, które specjalizuje się w produkcji aparatury paliwowej do silników wysokoprężnych, osprzętu lotniczego oraz precyzyjnych elementów kooperacyjnych. Firma dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowników oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Produkty WSK zostały docenione przez renomowanych producentów, także tych działających w sektorze rolniczym.

    Pompy wtryskowe dla rolnictwa od WSK Poznań

Jedną z grup asortymentowych, na której firma WSK skupia swoją uwagę, są rozdzielaczowe pompy wtryskowe typu DPA i DP100 przeznaczone dla silników wysokoprężnych w ciągnikach, agregatach prądotwórczych, wózkach widłowych, maszynach roboczych i rolniczych, w mniejszym zakresie również w samochodach.

Wersja DPA, produkowana na licencji firmy Lucas LDS, napędzana jest piastą lub wałkiem napędowym. Zastosowanie znajduje w układach zasilania silników wysokoprężnych o mocy do 22 kW z jednego cylindra oraz maksymalnie 5000 obr./min. Modele typu DP100 są natomiast zmodernizowaną wersją rozdzielaczowych pomp typu DPA, w których zastosowano bardziej nowoczesne typy głowic DP100.

Głowice hydrauliczne serii DP to główny podzespół wchodzący do pomp wtryskowych typu DP100, DP200 i DP210/310. Najważniejsze zalety tych pomp to możliwość osiągnięcia wyższego ciśnienia wtrysku w granicach 1000 atm (ok. 100 MPa) oraz możliwość zabudowy korektorów poprawiających parametry silnika takie jak przebieg momentu obrotowego, zimny rozruch, dymienie.

Rozwiązanie to daje możliwość spełnienia obowiązujących norm ekologicznych. Głowice hydrauliczne DP są bardzo popularnym produktem i przez to szeroko stosowane w aktualnie produkowanych silnikach tak znanych marek jak Perkins, John Deere, New Holland. Są z powodzeniem stosowane w ciągnikach, maszynach rolniczych, maszynach drogowych, budowlanych i w agregatach.

Szeroki zakres usług i współpraca z nauką

Pompy wtryskowe, w zależności od typu, składają się ze 120-170 elementów. Firma WSK produkuje ponad 80% takich elementów będących częściami zamiennymi dla pomp serii DPA, DPS oraz DP. Oprócz tego WSK oferuje swoje usługi w zakresie obróbki skrawaniem i szlifowania, obróbki cieplnej i cieplnochemicznej oraz galwanizowania. Aktywnie współpracuje także z jednostkami naukowymi, prowadząc wspólne projekty badawcze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.