Nowości

Pomot - Inwestycje i nowości

Data publikacji:

Czołowy dostawca techniki asenizacyjnej Pomot Chojna w roku ubiegłym postawił na inwestycje zwiększające potencjał produkcyjny zakładu, a także unowocześnianie oferowanego asortymentu.

Wybudowano nową halę magazynową o powierzchni 1000 m², do składowania podzespołów do produkcji oraz wyrobów gotowych. Nie zapomniano również o dalszej modernizacji parku maszynowego - przedsiębiorstwo z Chojny zakupiło przecinarkę plazmową, prasę krawędziową i walcarkę 4-walcową, a także automat do spawania. Poza tym w przedsiębiorstwie odnowione zostały pozostałe hale - wymieniono wszystkie okna i bramy wjazdowe, ocieplono ściany, wykonano nową elewację, czego korzyścią jest nie tylko przyjemny dla oka wygląd, ale także np. konkretne oszczędności w kosztach ogrzewania.
Oferta coraz nowocześniejsza
Rok 2016 stał również pod znakiem szeregu nowości produktowych. W asortymencie firmy znalazły się m.in. prezentowane podczas ubiegłorocznych targów Euro Tier w Hanowerze transportery do gnojowicy o pojemności od 22 tys. do 30 tys. l, ze zbiornikiem ocynkowanym lub plastikowym montowanym na podwoziu ciężarowym. Poza tym jeśli chodzi o technikę asenizacyjną, wozy Pomot-u (wyposażone m.in. w resorowanie dyszla - hydrauliczne lub mechaniczne) zostały przystosowane do mocowania różnego rodzaju agregatów. 

Przestawne zawieszenie pozwala na dostosowanie obciążeń w zależności od rodzaju zawieszanego agregatu. W przyszłości, gdy wejdą nowe przepisy unijne, można będzie zastosować rozlewanie gnojowicy i doglebowe, i naglebowe, przy użyciu różnego oprzyrządowania – przekonuje Leszek Siatka, prezes zarządu spółki Pomot.

Firma stawia też na oferowaną przez Pomot technikę nawożenia - produkowane na licencji nowozelandzkiej firmy Transpread rozsiewacze nawozów zostały wyposażone w hydraulicznie napędzane podwójne łańcuchy i hydraulicznie napędzane talerze rozsiewające, co pozwala w pełni kontrolować dawkę nawozów, również na skrajach pól, wpływając pozytywnie na dokładność dawkowania oraz równomierność poprzeczną. Wśród nowości Pomot-u znalazł się też rozsiewacz UPR 10, wykonany ze stali nierdzewnej z hydraulicznym napędem przenośnika łańcuchowego. Firma dostarcza także maszyny do sektora komunalnego - w tym zakresie nowości firmy to: piaskarka UPR 4 ze skrzynią ładunkową o pojemności 3200 l i szerokości roboczej od 2 do 10 m (może być wykorzystywany również jako rozsiewacz nawozów w mniejszych gospodarstwach), zabudowa asenizacyjna na podwoziu Scania z ocynkowanym ogniowo zbiornikiem o pojemności 10 tys. l czy też kompaktowy kontener śmieciarka KS-8 na podwoziu samochodowym Mercedes Fuso.

Kolejne nowości
Plany na 2017 r. są nie mniej ambitne. Leszek Siatka, prezes zarządu Pomot Chojna, zapowiada wprowadzenie nowych typów transporterów gnojowicy o pojemności od 25 tys. do 30 tys. l, produkowanych jako konstrukcje samonośne i ramowe ze zbiornikami metalowymi lub z tworzywa sztucznego, a także aplikator do dozowania nawozów bezpośrednio do gleby, zalecany w uprawach warzywnych.
Grzegorz Antosik
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.