[ATR] Technika Pomot

Pomot - Alternatywa dla zawieszanego

Data publikacji:

Czołowy dostawca techniki asenizacyjnej, Pomot Chojna, powiększył asortyment produkowanych od kilku lat, licencyjnych zaczepianych rozsiewaczy nawozów UPR o najmniejszy model UPR 2 o pojemności 1,7 m³ i maksymalnej ładowności 2 t. Wykazujący wszystkie zalety większych maszyn z tej serii, wyróżniający oryginalnymi rozwiązaniami, trwałością i wszechstronnością nowy rozsiewacz dostępny jest także w ekskluzywnej wersji ze stali nierdzewnej.

Umieszczony na solidnej ramie i jednoosiowym podwoziu z dwuobwodowymi hamulcami, ważący 850 kg rozsiewacz UPR 2 ma standardowo skrzynię wykonaną z blachy o grubości 3 mm, dno zbiornika wyłożone 12-milimetrowym płaszczem z trwałego i odpornego tworzywa sztucznego oraz tarcze rozrzucające wykonane ze stali S235, a w opcji – ze stali Raex 400 firmy Ruuki, 7-krotnie mocniejszej od zwykłej. Zaletą maszyny jest możliwość współpracy z ciągnikiem o mocy już od 30 KM, z instalacją hydrauliczną o wydatku od 40 l/min
           Podobnie jak pozostałe modele (o ładowności do 12,5 t), mała maszyna bez żadnych przeróbek czy wymiany elementów nadaje się do wielu zastosowań i rozprowadzania bardzo różnych materiałów, takich jak nawozy sypkie i granulowane, wapno, torf, suchy nawóz kurzy, kompost, wysuszone osady ściekowe, piasek, sól czy żwir.

 

Niezawodny przenośnik

W dnie skrzyni rozsiewacza UPR 2 pracuje oryginalny przenośnik łańcuchowy o szerokości 300 mm, ze wspawanymi gęsto poprzeczkami, skuteczniej niż taśma podający nawóz na tarcze. Przenośnik napędzany jest mechanicznie, od koła zgrzebłowego dociskanego hydraulicznie do koła jezdnego, za pośrednictwem dwubiegowej przekładni. Gdy tarcze rozsiewacza nie obracają się, koło napędowe jest podnoszone automatycznie. Przenośnik jest czyszczony na całej szerokości przez szczotki – z przodu oraz z tyłu, przy wysypie. Do regulacji dawki w zakresie od 60 kg do 3 t/ha, oprócz przenośnika, służy również otwierana mechanicznie zasuwa wysypowa.
            Uniwersalne tarcze rozrzucające napędzane są z kolei silnikami hydraulicznymi, poprzez zawór pozwalający zmieniać przepływ zasilającego je oleju, a tym samym prędkość tarczy, bezstopniowo w zakresie do 1200 obr./min (pomiar tachometrem), co umożliwia regulację szerokości roboczej do 24 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.