[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Pomoc dla sektora mleczarskiego?

Data publikacji:

Sektor mleczarski powinien otrzymać od UE wsparcie finansowe na przechowywanie mleka w proszku, którego nie może sprzedać w związku z pandemią Covid-19 - napisała niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner w liście do unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Niemiecka polityk obawia się spadków cen mleka i przetworów mlecznych. Sektor mleczarski powinien otrzymać od UE wsparcie finansowe na przechowywanie odtłuszczonego mleka w proszku, którego nie może sprzedać w związku z pandemią - poprosiła Kloeckner w liście i zauważyła, że niewykluczone może być także „podjęcie dalszych kroków”. Dodała, że należy obserwować również negatywny wpływ pandemii na „rynek wołowiny, owoców i warzyw czy wina”, by ewentualnie również dla tych sektorów uruchamiać instrumenty przeciwdziałające kryzysowi. Z podobnym apelem do Komisji Europejskiej zwróciło się także francuskie ministerstwo rolnictwa. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.