Technika

POM Kalisz. Specjaliści od transportu

Data publikacji:

Przedsiębiorstwo produkcyjne handlu i usług POM Kalisz działa na polskim rynku od 60 lat. Firma swoją ofertę kieruje do sektora rolniczego oraz przemysłowego, a pośród jej asortymentu można wymienić rożnego typu przenośniki, w tym wersje łańcuchowe, kubełkowe, ślimakowe, taśmowe, są także urządzenia towarzyszące dla systemów transportowych, takie jak: kosze zasypowe, rozdzielacze wielodrogowe, kubełki, rury spadowe, a także części zapasowe.

    POM Kalisz. Specjaliści od transportu

Firma POM Kalisz przyjęła kierunek intensywnego rozwoju firmy poprzez rozszerzenie asortymentu produkcyjnego maszyn i urządzeń, poszerzenie możliwości biura konstrukcyjno-technologicznego oraz poszukiwanie nowych rynków zbytu. Polski rynek obejmuje w tym przypadku 60-70% produkcji, reszta jest eksportowana do współpracującej z POM-em firmy Kahl - producenta maszyn do peletu.

Przenośniki rolnicze i przemysłowe

Przenośniki produkowane przez POM Kalisz przeznaczone są do transportu materiałów sypkich takich jak np. zboża, granulaty, sól, materiały mineralne itd. Sprawdzą się więc w magazynach i mieszalniach pasz, magazynach zbożowych, młynach, cukrowniach oraz cementowniach. Należy tutaj wspomnieć, że urządzenia POM, zostały już zainstalowane w ok. 14 tys. indywidualnych gospodarstw rolniczych. Wieloletnie doświadczenie poparte jest więc uznaniem klientów.

Przenośniki kubełkowe nazywane są inaczej podnośnikami czerpakowymi. Umożliwiają pionowy transport materiałów sypkich na krótkich odcinkach przy wydajności od 1 do 150 ton/h. Wersje ślimakowe wykorzystują w swoim działaniu mechanizm śruby obracającej się wewnątrz koryta. Dzięki takiemu systemowi można transportować materiały zarówno w pionie, poziomie jak i po skosie. Ten typ przenośników oferowany jest w dwóch kategoriach: ślimakowo - korytowej oraz rurowej. Wydajność urządzeń wynosi od 1 do 50 t/h. 

Kolejną grupą produktową w asortymencie firmy POM Kalisz są przenośniki łańcuchowe tzw. redlery o wydajności od 25 do 100 t/h. Redlery znajdują szerokie zastosowanie w młynach, silosach, magazynach zbożowych i paszowych, pozwalają na transport materiałów na odcinkach do 60 m. Napęd prezentowanych przenośników przenoszony jest z silnika poprzez motoreduktor, gdzie moc dostosowana jest do wymogów technicznych instalacji. Podkreślić należy również wysoką jakość produktów POM-u. Przenośniki są wykonywane ze stali jakościowych, nierdzewnych oraz kwasoodpornych. Producent oferuje wykonanie malowania, cynkowania, a do tego dostawę i montaż do klienta z wydłużoną gwarancją. 

W zakresie działalności firmy POM Kalisz znajduje się także branża przetwórstwa owoców i warzyw. Produkty firmy spełniają przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Podstawowy asortyment produkcyjny został opracowany z myślą o klientach, którzy potrzebują urządzeń do pracy w strefach zagrożenia wybuchem, zwłaszcza w strefach ATEX 22 i 21. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.