Gospodarka i rolnictwo

Polska na targach BIOFACH

Data publikacji:

- Priorytetowo traktujemy produkcję żywności wysokiej jakości i w tym kontekście podejmujemy szereg działań mających na celu rozwój sektora rolnictwa ekologicznego – podkreślił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, podczas targów BIOFACH w Norymberdze. Udział bierze w nich również po raz drugi Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pierwszego dnia targów odbyło się oficjalne otwarcie polskiego stoiska narodowego, którego dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Ryszard Zarudzki wraz z Wicekonsulem Panem Maciejem Szmidtem. Ze strony KOWR w uroczystości otwarcia udział wzięła Zastępca Dyrektora Generalnego Pani Monika Tyska.

Na stoisku o łącznej powierzchni 192 m² swoją ofertę eksportową promują 34 polskie firmy oraz stowarzyszenia, związki i organizacje branżowe. Na polskim stoisku narodowym prezentowane są m.in. następujące produkty: soki owocowe i warzywne, herbaty i zioła, świeże i mrożone owoce i warzywa, makarony, mąki, kasze i inne produkty zbożowe, pasty, sosy i dania gotowe, oleje, probiotyki, miody i słodycze, batony oraz zdrowe przekąski. Wśród prezentowanych nowości jest z nami po raz pierwszy firma promująca innowacyjne na skalę europejską produkty z niebieskiej kukurydzy.

Podczas każdego dnia targów na stoisku KOWR odbywają się pokazy kulinarne, których celem jest promocja polskiej kuchni i żywności ekologicznej oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym. Pokazy kulinarne odbywają się przy współpracy szefów kuchni firmy Avangarda Łukasz Konik oraz stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Źródło:MRiRW, KOWR

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.